اخبار مرتبط

مکان: فرانکفورت، آلمان/ منبع: خبرگزاری آلمان

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ستونی از دود در فرودگاه فرانکفورت آلمان مسافران و بدرقه کنندگان را سراسیمه کرد.

 

1

 

خودروهای آتش نشانی فرودگاه به سرعت خود را به محل حریق رسانده و پس از 10 دقیقه موفق شدند آتش را خاموش کنند.

خودروی کِشنده هواپیما ساعت حدود هشت صبح هواپیمای ایرباس مدل  A 340-300 را به گیت پرواز هدایت می‌ کرد که دچار آتش‌ سوزی شد. مسافران آماده سوار شدن به این هواپیما و پرواز به سوی «فیلادلفیا» بودند.

 

4

 

یک سخنگوی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد که خوشبختانه در زمان حادثه، مسافر یا خدمه‌ ای در هواپیما نبوده، اما 10 نفر از خدمه فرودگاه که در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند به مشکلات تنفسی دچار شده و به بیمارستان منتقل شدند.

 

3

 

میزان خسارت‌ های ناشی از این آتش‌ سوزی هنوز مشخص نشده، اما سخنگوی شرکت لوفت هانزا گفته که خسارت‌ های بسیاری در پی این حادثه به وجود آمده است، زیرا به خاطر حرارت زیاد شعله‌ های آتش به بدنه هواپیما آسیب رسانده و دود ایجاد شده به درون هواپیما سرایت کرده است.

هم  خودروی کِشنده هواپیما و هم هواپیمای ایرباس به ناوگان خطوط هوایی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تعلق داشتند. گفته می‌ شود هواپیمای ایرباس به خاطر شعله‌ های آتش و دود ایجاد شده در پی آتش آسیب دیده و تا قبل از کنترل و تعمیرات لازم حق پرواز ندارد.

هنوز دلیل آتش گرفتن خودروی کشنده هواپیما مشخص نیست و مقامات فرودگاه فرانکفورت اعلام کرده‌ اند که این آتش سوزی تاثیری بر دیگر پروازها در این فرودگاه نداشته است.

 

مکان: فرانکفورت، آلمان

منبع: خبرگزاری آلمان

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.