اخبار مرتبط

سفیر ایران در مسکو خبر داد:

مکان: مسکو، روسیه/ منبع: خبرگزاری آناتولی

 

به گزارش جماران، «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور ترکیه و روسیه در مسکو دیدار کردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در صدر یک هیئت بلندپایه به روسیه سفر کرده با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در مسکو دیدار کرده و آخرین تحولات سوریه، منطقه و روابط دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

اردوغان و هیئت همراهش مورد استقبال «الکساندر گروشکو» معاون وزیر خارجه، «گئورگی کوزنتسوف» معاون رئیس تشریفات دولتی روسیه و «محمد سمسار» سفیر ترکیه در این کشور قرار گرفتند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه، «فاتح دونمز» وزیر انرژی و منابع طبیعی، «برات آلبایراک» وزیر خزانه داری و دارایی، «محمد نوری ارسوی» وزیر فرهنگ و گردشگری، «خلوصی آکار» وزیر دفاع، «بکر پاکدمیرلی» وزیر کشاورزی و جنگلداری، «رخسار پکجان» وزیر تجارت، «محمد جاهد تورهان» وزیر حمل و نقل و زیر ساخت، «هاکان فیدان» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه و سایر مقامات کشور در این سفر اردوغان را همراهی می کنند. 

انتظار می رود، موضوعات مربوط به تحولات سوریه، مسائل منطقه ای و بین المللی محور اصلی دیدارهای دو و چند جانبه این سفر باشند. 

همچنین چندین سند همکاری در بخش های مختلف به امضا خواهد رسید. در چارچوب این سفر، اردوغان و پوتین با سرمایه گذاران و کارآفرینان ترک و روس نیز گردهم خواهند آمد. 

 

مکان: مسکو، روسیه

منبع: خبرگزاری آناتولی

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

سفیر ایران در مسکو خبر داد:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.