اخبار مرتبط

مکان: آمریکا/ منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

null

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سرما و یخبندان همچنان شمال و شرق آمریکا را فلج کرده است. دما همچنان زیر صفر است و تاکنون بیش از 24 نفر قربانی گرفته است.

سازمان هواشناسی آمریکا سرما و یخبندان در مناطق مرکزی و شمالی کشور را همچنان خطرناک ارزیابی می‌ کند.

روز جمعه بسیاری از شهرهای شمال شرقی آمریکا دمای منفی 30 درجه را نشان دادند و به گفته رسانه‌ های جمعی بیش از 90 میلیون آمریکایی، حدود یک سوم جمعیت آمریکا، این روز را با دمای هوای 17 درجه زیر صفر گذراندند.

به نوشته نیویورک تایمز، تاکنون بیش از 24 نفر بر اثر فشار سرما جان سپرده‌ اند؛ اما قطعا شمار قربانیان بسیار بیشتر است. یکی از قربانیان دانشجویی 18 ساله از اهالی «آیووا» بود که جسد منجمد او در خوابگاه دانشگاه یافت شد و پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.

از شیکاگو شماری قربانی گزارش شده که بیشتر آنها در سرما منجمد شده‌ اند. مسئولان از افراد بی‌ پناه و خانه بدوش خواسته‌ اند که در سرما نمانند و به اقامتگاه‌ های گرمی که تدارک دیده شده، مراجعه کنند.

امسال کوران و برف در آمریکا به شدتی بی‌ سابقه رسیده و به زندگی روزمره مردم آسیب زده است. در بسیاری از مناطق جریان گاز و برق قطع شده بود. در سراسر کشور مدارس و برخی از دانشگاه‌ ها تعطیل هستند.

پروازهای هوایی و خطوط راه آهن به طور مقطعی یا کامل متوقف شده اند. به گزارش رسانه‌ های آمریکا، در هفته‌ های گذشته تاکنون بیش از 4800 پرواز لغو شده‌ اند.

برف و یخبندان حتی شماری از پایگاه‌ های هواشناسی را از کار انداخته است، به گونه‌ ای که اخبار هواشناسی در ایالت‌ های آیووا، مینه‌ سوتا و برخی از مناطق ویسکانسین و ایلینویز مختل شده است. در ایلینویز به تنهایی از روز سه شنبه 220 فرد منجمد به بیمارستان ها منتقل شده اند.

به نظر کارشناسان سرما و یخبندان بی‌ سابقه در شمال آمریکا و کانادا به کوران در قطب شمال برمی‌ گردد که پدیده‌ ای عادی‌ است، اما اکنون با تشدید گرمایش قوت آن بیشتر شده است.

 

مکان: آمریکا

منبع: خبرگزاری آسوشیتدپرس

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.