اخبار مرتبط

مکان: آمریکا و اروپا/ منبع: دیلی میل و گاردین

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، زنان در آمریکا و سایر کشورهای جهان در دومین سالگرد نخستین راهپیمایی سراسری خود، روز شنبه راهی خیابان‌ ها شدند.

اکثر شهرهای بزرگ آمریکا از جمله نیویورک، و واشنگتن و نیز شهرهای اروپایی نظیر لندن، برلین و رم شاهد حضور زنان بود.

بالن بچه ترامپ که به نمادی برای اعتراض به سیاست های ترامپ تبدیل شده، بار دیگر به پرواز درآمد. «الکساندریا اوکازیو کورتس» جوان ترین نماینده کنگره آمریکا هم در این تظاهرات شرکت داشت و به سخنرانی پرداخت.

راهپیمایی سراسری زنان نخستین بار در ژانویه سال 2017 و یک روز پس از انجام مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا برپا شد. امسال دو گروه Women’s March و March On برنامه‌ ریزی راهپیمایی زنان در شهرهای مختلف آمریکا را برعهده داشتند.

برگزارکنندگان این رویداد سراسری در آمریکا اهداف اصلی راهپیمایی امسال را ایجاد فشار سیاسی به منظور افزایش حداقل دستمزد، امکان دسترسی به بهداشت و مسائل مربوط به باروری و نیز ترغیب زنان به شرکت در انتخابات عنوان کردند.

فعالان علاوه بر اینها دفاع از حقوق مهاجران و همچنین حفظ زیست‌ بوم را از جمله اهداف خود در برگزاری این راهپیمایی عنوان کردند. همچنین شرکت‌ کنندگان از دستاوردهای سال گذشته به ویژه در زمینه راهیابی بیش از پیش زنان به کنگره آمریکا استقبال و تقدیر کردند.

در برخی شهرها نظیر نیویورک و واشنگتن بیش از یک راهپیمایی در جریان بود چرا که رهبران برخی از راهپیمایی‌ ها به داشتن عقاید یهودستیزانه متهم شده بودند،‌ اتهامی که این زنان سعی داشته‌ اند در مصاحبه‌ های اخیر خود آن را نفی کنند.

از سوی دیگر راهپیمایی دیگری روز جمعه از سوی زنان محافظه‌ کار آمریکا و مخالفان سقط جنین در واشنگتن برگزار شد که «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در آن شرکت داشت.

زنان محافظه‌ کار آمریکا که حامی سیاست‌ های ترامپ و مخالف سقط جنین هستند از راهپیمایی سراسری زنان انتقاد کرده‌ اند.

 

مکان: آمریکا و اروپا

منبع: دیلی میل و گاردین

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.