اخبار مرتبط

مکان: آمریکا و اروپا/ منبع: روزنامه دیلی میل

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، بارش سنگین برف در مناطقی از آمریکا و اروپا هرج و مرج به راه انداخت و شماری کشته بر جا گذاشته است.

بارش برف در مناطق شرقی آمریکا دستکم 9 کشته برجای گذاشت.

مقامات سازمان هواشناسی و موارد اضطراری آمریکا اعلام کردند ارتفاع برف به بیش از 30 سانتیمتر رسیده است و پیش بینی می شود گستره منطقه بارش برف به بیش از 2900 کیلومتر مربع برسد. 

مقامات سازمان هواشناسی آمریکا همچنین درباره موج بارش زمستانی در 10 ایالت این کشور هشدار دادند. 

بارش سنگین برف باعث اخلال در رفت و آمد در مناطقی از آمریکا شده است و مقامات ناچار شدند برخی از بزرگراه ها را ببندند. علاوه بر این بیش از 100 پرواز نیز لغو شد.

 بارش شدید برف و ریزش بهمن بخش هایی از اروپا را هم فلج کرده است. 

اکنون نیروهای امداد در تلاش برای پاکسازی جاده ها و برقراری جریان برق، پیش از بارش مجدد برف هستند. 

تعداد تلفات این حوادث طبیعی در اروپا به دست کم 21 نفر افزایش یافته است. 

پیست های اسکی تعطیل شده اند و پس از آنکه بارش برف راه های ارتباطی و جریان برق را قطع کرد، روستاهای کوهستانی در خاموشی فرو رفتند. پیش بینی می شود برخی کشورهای اروپایی شاهد بارش های بیشتر باشند. 

وزارت خارجه انگلیس به گردشگران این کشور درباره سفر به اتریش هشدار داده است. 66 نوجوان برای چندین روز در یک مهمانخانه کوهستانی در اتریش گیر افتاده بودند تا اینکه بالگردهای ارتش موفق به نجات آنها شدند. 

در سوئیس هم روز جمعه پس از آنکه بهمن بر روی هتلی فرو ریخت و از پنجره ها وارد رستوران شد، کارگران چندین ساعت به برف روبی پرداختند. در این حادثه 3 نفر مجروح شدند. 

در حادثه سقوط بهمن در روز جمعه در کوه های پیرین بلغارستان هم 2 اسنوبرد سوار جان باختند. راننده یک ماشین برف روبی هم پس از سقوط در رودخانه ای در جنوب مونیخ در آلمان جان خود را از دست داد.

 

مکان: آمریکا و اروپا

منبع: روزنامه دیلی میل

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.