tech

خط تولید دنا پلاس ایران خودرو با حضور رئیس جمهور رسما افتتاح شد. قیمت، مشخصات و تصاویر این محصول جدید را در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

به گزارش جی پلاس، دنا پلاس نتیجه پروژه‌ای است که ایران خودرو طی 14 ماه و با سرمایه‌گذاری 50 میلیارد تومانی به سرانجام رسانده است. در دنا پلاس ابعاد فیزیکی  خودرو و مشخصات فنی آن تغییری نکرده‌اند و ایران خودرو فقط به سطح تجهیزات آن افزوده است.

دنا پلاس در ویژگی‌‌های زیر با مدل فعلی دنا تفاوت دارد:

  1. دوربین عقب
  2. روکش چرمی فرمان
  3. سیستم چندرسانه‌ای جدید
  4. خطوط جدید بدنه در نمای جانبی
  5. چراغ‌های کوچک نئونی در جلو و عقب
  6. تغییر درب صندوق، تغییر تریم درب‌ها و سپر عقب جدید
  7. چراغ‌های دی‌لایت یا ابرویی چراغ‌های جلو با نواری از LED
  8. چهار ایربگ؛ دنا پلاس نخستین خودرو ایرانی است که ایربگ جانبی دارد.
  9. سانروف داخل سقف؛ دنا پلاس نخستین خودرو ایرانی است که سانروف In-Built دارد؛ یعنی سانروفی که هنگام بازشدن، بدنه سانروف درون سقف قرار می‌گیرد نه روی آن.

دنا پلاس از اواخر امسال وارد بازار می‌شود و احتمالا قیمتی در حدود 45 تا 48  میلیون تومان خواهد داشت درحالیکه مدل‌های فعلی دنا حدود 42.5 میلیون تومان قیمت دارند. علاوه‌بر دنا پلاس، ایران خودرو در ماه‌های آینده دنا توربو و همچنین دنا با گیربکس اتومات را هم به بازار می‌فرستند.

به‌روزرسانی - 20 فروردین 96: ایران خودرو قیمت قطعی دنا پلاس را 46 میلیون و 319 هزار تومان اعلام کرد.

به‌روزرسانی - 12 اردیبهشت 96: تولیدانبوه دنا پلاس با حضور رئیس جمهور آغاز شد. با توجه به اینکه پس از حادثه پلاسکو، دنا پلاس اولین خودرو جدید بود که در ایران خودرو به تولید انبوه رسیده است، 16 دستگاه از این خودروی جدید برای خانواده شهدای آتش‌نشان پلاسکو درنظر گرفته و حواله‌های آن نیز به صورت نمادین توسط مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به خانواده آتش نشانان اهدا شد. هزینه خرید این خودروها توسط کارگران و صاحبان کارگاه‌ها و کارخانه‌های قطعه سازی بخش خصوصی و همچنین کارگران گروه صنعتی ایران خودرو تامین شده است.

 

کدخبر: 635610
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ