اخبار مرتبط

بهزاد پرستش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: کاروان سلامت و معیشت استان گیلان در مدت یک هفته با استفاده از پزشکان داوطلب متخصص، عمومی و دندانپزشک به طور رایگان معاینه و ویزیت را در چابهار انجام داده است.
وی ویزیت 157 نفر توسط پزشک متخصص، ارائه خدمات دندان پزشکی به 112 نفر، خدمات و ویزیت مامایی به 204 نفر، مشاوره خانواده به 32 نفر توسط روانپزشک، استفاده از خدمات دارویی به 983 نفر و ویزیت 882 نفر توسط پزشکان عمومی را از جمله اقدامات این کاروان عنوان کرد.
پرستش با بیان اینکه 80 میلیون ریال دارو میان بیماران توزیع شده است، خاطرنشان کرد: کمک رسانی به مردم تحت تاثیر خشکسالی های 20 سال اخیر یکی از ضرورت هاست و هلال احمر در قالب کاروان سلامت و معیشت با اعزام 20 پزشک متخصص و عمومی، ماما، پیراپزشک، امدادگر و پرسنل به منظور کمک به درمان مردم آسیب دیده منطقه به مدت یک هفته در چابهار اقدام کرده است.
وی از دیگر فعالیت های کاروان سلامت و معیشت استان گیلان در روستای سند میرثوبان چابهار را تزریقات و پانسمان 175نفر، هفت مورد جراحی سرپایی، ارجاع به بیمارستان های مرکز استان 9 مورد، ارجاع 2 بیمار برای تحت پوشش قرارگرفتن روند درمانی با هماهنگی با کمیته امداد را عنوان کرد.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمراستان گیلان برگزاری جنگ شادی در مرکز دهستان سند میرثوبان، بازدید کارشناس بهداشت محیط و بررسی های بهداشتی از آب و وضعیت بهداشتی اهالی پنج روستا و آموزش حدود 230 خانوار و توزیع70 جفت کفش کتانی در میان کودکان کم برخوردار روستا، اهدای 100عدد اسباب بازی به کودکان و اجرای طرح نیابت 6 نفر از خانواده شهدا در روستا را از جمله اقدامات هلال احمر در چابهار عنوان کرد.
پرستش دیگر فعالیت های این کاروان را اجرای برنامه های فرهنگی و خوانش سرود برای کودکان روستا به حدود 40 نفر، توزیع 22 هزار بطری آب معدنی بین اهالی روستاهای محروم، اجرای طرح ارمغان مهر و اهدایی50 کیف و لوازم التحریر میان دانش آموزان، اهدای 30 بسته غذایی به افراد کم برخوردار، آموزش امداد و کمک های اولیه به 35 نفر عنوان کرد.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.