اخبار مرتبط

ارسلان دژکام روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانشگاه بین المللی چابهار برای سال تحصیلی 97- 98 در مقطع کارشناسی در رشته های تحصیلی مهندسی کامپیوتر، مهندسی معدن، مهندسی معماری، زبان و ادبیات انگلیسی، اقتصاد، مدیریت امور بانکی، و مدیریت صنعتی با تخفیف 40 درصد شهریه تا پایان دوره تحصیلی دانشجو می پذیرد.
وی با بیان اینکه امسال 2 رشته حقوق و علوم تربیتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه دایر شده است، خاطرنشان کرد: محتوای درسی این رشته ها با همکاری هیات علمی استادیار تمام وقت و همکاری اساتید معتبر داخلی برگزار خواهد شد.
سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار افزود: برگزاری تورهای علمی- سیاحتی، آموزش‌های کوتاه مدت و حرفه ای در مرکز آموزش‌های تخصصی، حضور در دوره های کارورزی در دانشگاه های خارجی طرف تفاهم با دانشگاه، مشاوره ثبت اختراع داخلی و خارجی توسط دفتر ثبت پتنت دانشگاه از جمله امکانات این دانشگاه است.
وی تصریح کرد: همکاری های بین المللی این دانشگاه شامل دوره های مشترک با دانشگاه نبریخا اسپانیا، مدیریت کسب و کار- گرایش گردشگری، حقوق تجارت بین الملل، دوره های مشترک با موسسه ملی طراحی هند در زمینه طراحی بازی های رایانه ای و طراحی انیمیشن، امکان ادامه ی تحصیل در دانشگاههای معتبر خارجی همکار با دانشگاه بین المللی چابهار و ارتباط با فضای کار بین المللی ازطریق دفتر صادرات خدمات فناوری دانشگاه است.
دژکام ادامه داد: دانشگاه بین المللی چابهار با دانشگاههای معتبر چین، هند و اسپانیا تفاهمنامه همکاری دارد و بهره گیری از اساتید خارجی معتبر در ارائه محتوای درسی و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاههای طرف تفاهم، از جمله ظرفیت‌های همکاری بین المللی دانشگاه است.
سرپرست دانشگاه بین ‌المللی چابهار گفت: امکانات لوکس اقامتی این دانشگاه در میان تمامی خوابگاههای دانشجویی کشور منحصر بفرد است و دسترسی به شبکه کارآفرینی و ارتباط با صنایع مستقر در بندر راهبردی چابهار از طریق مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه دارند که این مزیت ویژه ای است که می ‌تواند دغدغه دانش آموختگان دانشگاه برای اشتغال را رفع کند.
دژکام بیان کرد: این دانشگاه با بهره گیری از متخصصان حوزه صنعت و کارآفرینی، دوره های متنوع راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر فناوری را ارائه می کند.
وی ادامه داد: دانشگاه بین المللی چابهار که به همین نام از سال 1381 در منطقه آزاد چابهار شروع به فعالیت کرده، در دفترچه انتخاب رشته با عنوان «دانشگاه غیرانتفاعی چابهار» مشخص شده است.
سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار گفت: داوطلبان لازم است دقت داشته باشند دانشگاه غیرانتفاعی چابهار به دلیل ماهیت همکاری با دانشگاههای معتبر خارجی، به عنوان دانشگاه بین المللی چابهار شناخته می شود.
وی افزود: تا کنون هزار و 800 نفر از دانشگاه بین المللی چابهار دانش آموخته شده اند.
دژکام تصریح کرد: هم اینک 613 دانشجو در هشت رشته کارشناسی ارشد و 10 رشته کارشناسی دانشگاه بین المللی چابهار مشغول به تحصیل هستند.
به گزارش ایرنا شهرستان 283 هزار نفری چابهار در کرانه دریای عمان(مکران) به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
3043 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.