اخبار مرتبط

غلامحسین بامبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای طرح کاداستر یا نقشه برداری ثبتی می تواند ارزش حقوقی برای زمین های کشاورزی داشته باشد.
وی افزود: این طرح با اعتبار 21 میلیارد و600 میلیون ریال از سال گذشته در حال اجراست و تاکنون حدود 80درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیر جهاد کشاورزی چابهار گفت: بسیاری از خدمات برای کشاورزان بستگی به ثبت اراضی و سند مالکیت دارد که این کار می تواند بسیاری از مشکلات آنان را مرتفع کند.
وی از کشاورزان خواست همکاری لازم را با کارشناسان جهاد کشاورزی داشته باشند تا این طرح با موفقیت اجرا شود.
بامبری با بیان اینکه توجه به بخش کشاورزی سبب افزایش تولید ملی می شود، خاطرنشان کرد: چابهار با توجه به آب و هوای مساعد می تواند به قطب کشاورزی در زمینه تولید انواع محصولات سبزی و صیفی، گرمسیری و نیمه گرمسیری تبدیل شود.
وی ادامه داد: در سالهای خوب آبی بیش از 24 هزار نفر در بخش کشاورزی شهرستان چابهار مشغول بکار می شوند.
مدیر جهاد کشاورزی چابهار برداشت 900 تن محصولات زراعی، سبزی، صیفی جات فصلی و خارج از فصل و افزون بر 80 هزار تن انواع محصولات پر ارزش و متنوع باغی را بخشی از ظرفیت های کشاورزی این شهرستان بر شمرد.
وی تداوم خشکسالی را از مهمترین مشکلات در حوزه کشاورزی عنوان کرد و افزود: بخش کشاورزی شهرستان چابهار براثر خشکسالی، گرمازدگی، سرمازدگی و زیر کشت نرفتن زمین های کشاورزی با خسارت 263 میلیارد تومانی رو به رو شده و کشاورزان نیازمند پیگیری لازم برای جبران خسارت و کمک های بلاعوض هستند.
به گزارش ایرنا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از سه شهر چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.