اخبار مرتبط

دراین مطلب آمده است: لیمو ترش کاربردهای زیادی دارد که در زیر به آن اشاره شده است: محافظت از میوه و سبزی: با آبلیمو می توانید برش های میوه و سبزی را برای مدت طولانی تری نگهداری کنید.
پاک کننده چند منظوره: برای تمیز کردن آینه ها، پنجره ها و روی میزها می توانید از مخلوط آب لیمو و آب معمولی در یک بطری اسپری استفاده کنید. با اضافه کردن یک فنجان آب لیمو به لباس شویی، لباس های سفیدتان رو بدون سفیدکننده شیمیایی روشن کنید.
بهبود لکه های پوست: آب لیمو سرشار از ویتامین C است که حتی می تواند رنگ پوست شما را روشن کند. آب لیمو را به پوست بمالید و اجازه دهید به مدت 5 تا 15 دقیقه روی پوستتان بماند.
سفید کردن دندان ها: در یک کاسه کوچک، جوش شیرین و آبلیمو را مخلوط کنید تا حباب ایجاد شود. با استفاده از یک اسفنج پنبه ای این ترکیب را به دندان ها بزنید و اجازه دهید به مدت یک دقیقه روی دندان بماند سپس با مسواک به آرامی دندان ها را بشویید.
تسکین گلودرد: غرغره با آب لیمو یا افزودن آن به چای داغ، یک راه عالی برای تسکین التهاب گلو است. لیمو یک ضد باکتری قوی برای خلاصی گلو از شر هرگونه باکتری است.
رفع بوی نامطبوع: عطر لیمو می تواند به سرعت بوی نامطبوع خانه را برطرف کند. برای این کار لیموها را بجوشانید تا یک خوشبوکننده بدون سم تهیه کنید. اگر بوی بد آشپزخانه برایتان معضل شده است، با گذاشتن پوست لیمو کنار زباله ها و مالیدن لیمو روی اقلام چوبی آشپزخانه مانند کابینت ها از شر این بو خلاص شوید.
مراقبت از پوست: برای داشتن یک ماسک صورت دست ساز، لیمو و عسل را باهم مخلوط کنید. ویتامین C موجود در لیمو پوست شما را روشن خواهد کرد، همچنین عسل خاصیت ضدعفونی کننده دارد و با نرم و مرطوب کردن پوست مانع از ایجاد آکنه و جوش می شود.
درمان تهوع: آب لیمو حاوی پتاسیم است که در جلوگیری و بر طرف کردن این عارضه کمک می‌کند. برای تسکین فوری حالت تهوع، آبلیمو را با کمی شکر مخلوط کنید و بیاشامید.
8006**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.