اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در درگیری و اختلاف چهار ساله میان افراد 2 طایفه بامری و سنجرزهی خاش چهار نفر کشته و حدود هشت نفر مجروح شدند.
مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعه مسجد جامع امام حسین(ع) با اشاره به اینکه ناامنی و اختلاف بر خلاف اصول و اخلاق اسلامی است گفت: جهالت، تعصب و نادانی از امنیت سبب به وجود آمدن مشکلات فراوان دینی و دنیوی می شود.
مفتی عبدالحکیم عمرزهی از علمای برجسته اهل سنت شهرستان خاش هم اختلاف و ناامنی را یک سم هلاک کننده ای دانست که به سبب آن انسانها و اقوام نابود می شوند.
عیدمحمدقلندرزهی رئیس شورای خاش نیز گفت: اختلاف و نا امنی ها خسارت آفرین بوده و به توسعه شهرستان ضرر می رساند.
دوست محمد ابراهیمی از معتمدان شاخص خاش نیز بیان کرد: اختلاف میان این 2 طایفه بر اثر یک درگیری جزئی شروع شده و متاسفانه پس از وقوع یک سهل انگاری چند نفر از طرفین درگیر کشته و مجروح شدند.
فرمانده سپاه شهرستان خاش نیز گفت: تلاش برای حفظ آبادانی و توسعه در منطقه با اتحاد، یکپارچگی، دور شدن از دشمنی ها، تقویت برادری و اخوت به دست می آید.
سرهنگ پاسدار حسن فضلی اظهار داشت: امیدواریم ریشه اختلافات در این منطقه به طور کامل خشکانده شود.
محسن قلندرزهی نماینده دادستان و مسئول دبیرخانه رفع اختلافات و صلح و سازش دادگستری شهرستان خاش هم تاکید کرد؛ با هماهنگی حوزه قضایی تلاش می کنیم مشکلات اختلافات، قصاص و مجازات را برطرف کنیم.
فرماندار شهرستان خاش هم با اشاره به اینکه عمران، توسعه و آبادانی با حفظ امنیت و آبادانی محقق می شود گفت: هر گونه احساس نا امنی، اختلاف و تفرقه خسارت بار است و جلوی رشد و بالندگی جامعه را می گیرد.
حمیدالدین یوسفی ادامه داد: عهدشکنی، پایبند نبودن به پیمان و دامن زدن به اختلاف نارضایتی پروردگار را به دنبال دارد و خسارت های جبران ناپذیری را به جامعه و مردم وارد می کند.
وی از تلاش های خیرخواهان، دلسوزان و طرفین درگیر که گذشت و ایثار کرده اند، تقدیر کرد و افزود: بسیار خوشحال هستیم که دوستی، صلح، صفا و محبت جایگزین نفاق و اختلاف می شود.
به گزارش ایرنا شه دوست سنجرزهی و مولاداد بامری از ریش سفیدان این طوایف صلح و سازش میان طرفین درگیر را ابراز داشتند.
خاش از توابع سیستان و بلوچستان در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.
7310**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.