اخبار مرتبط

محسن میرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقوع گردباد در سه راهی دشتک واقع در مسیر زابل به زاهدان باعث سقوط تعدادی از تیرهای برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان از ساعت 19 عصر روز گذشته شد.
وی با بیان اینکه در این حادثه با سقوط 30 تیر برق خطوط انتقال برق به ایستگاه پمپاژ قطع شد، ادامه داد: بلافاصله بعد از وقوع این مشکل پنج تیم امدادی متشکل از اتفاقات آب و برق در محل حاضر شده و در حال تعمیر خطوط انتقال برق هستند که پیش بینی می شود تا عصر امروز مشکل را برطرف کنند اما برقراری آب در شبکه به سبب رفع برخی مشکلات و تصفیه آب ورودی تا فردا صبح زمان می برد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: خیابان های پرستار، فرهنگ، معلم، جمهوری، دانش، دانشجو، بزرگمهر، دانشگاه، قلنبر، جانبازان، ثارالله، انقلاب، زیباشهر، مهرشهر، فاضلی، کوثر، شهرک کارگاهی، مزاری، امیرکبیر، دستغیب، پاستور، پوریا، مطهری، فلسطین، امام خمینی(ره)، کریمپور، جام جم، رسالت، طباطبایی، سیستان و رجایی از مناطق بحرانی ناشی از قطع آب انتقالی از چاه نیمه به شهر زاهدان هستند.
میرادی افزود: 65 دستگاه تانکر آبرسانی سیار برای تامین آب آشامیدنی مناطق ذکر شده با قطعی آب زاهدان در نظر گرفته شده است.
به گفته علی مرادی مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شماری از مدارس ابتدایی شیفت صبح و عصر زاهدان امروز /یکشنبه/ به علت قطع آب انتقالی از چاه نیمه به مرکز استان تعطیل اعلام شده است.
به گزارش ایرنا خط انتقال آب از چاه نیمه سیستان به زاهدان سالانه بیش از 30 میلیون مترمکعب آب را به شهروندان زاهدانی می رساند.
چاه نیمه ها مخازن طبیعی ذخیره آب در منطقه سیستان هستند که در فاصله بیش از 200 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به زاهدان در دست اجراست و در آینده نزدیک بهره برداری می شود.
7316 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.