اخبار مرتبط

علی مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به مشکل پیش آمده در خط انتقال آب چاه نیمه سیستان به زاهدان، آب در این کلان شهر دچار قطعی موقتی شده است.
وی ادامه داد: امروز به دلیل قطعی آب در مدارس، شیفت صبح و عصر بعضی از مدارس ابتدایی زاهدان تعطیل اعلام شد.
وی افزود: مدارس ابتدایی خیابان های پرستار، فرهنگ، معلم، جمهوری، دانش، دانشجو، بزرگمهر، دانشگاه، قلنبر، جانبازان، ثارالله، انقلاب، زیباشهر، مهرشهر، فاضلی، کوثر، شهرک کارگاهی، مزاری، امیرکبیر، دستغیب، پاستور، پوریا، مطهری، فلسطین، امام خمینی(ره)، کریم آباد، جام جم، رسالت، طباطبایی، سیستان و رجایی امروز تعطیل هستند.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گردباد شب گذشته در سه راهی دشتک موجب سقوط تعدادی از تیرهای انتقال برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان شد.
محسن میرادی اظهار داشت: بر اثر گردباد جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان در محل ایستگاه شماره 2 واقع در سه راهی دشتک قطع شده و فعلا هیچ آبی به زاهدان نمی رسد.
وی افزود: این حادثه در پی سرعت گردباد رخ داده و باعث سقوط 30 تیر برق و پاره شدن خطوط انتقال برق شده و هم اینک پنج تیم امدادی متشکل از اتفاقات آب و برق در حال تعمیر خطوط انتقال برق هستند.
وی بیان کرد: وارد مدار کردن خط انتقال آب تا بعدازظهر امروز طول می کشد و در این مدت شهر زاهدان را با تنش آبی مواجه می سازد.
میرادی از شهروندان زاهدانی درخواست کرد با شکیبایی و صرفه جویی در مصرف آب تا پایدار شدن شرایط شبکه توزیع آب نهایت همکاری را داشته باشند.
به گزارش ایرنا خط انتقال آب از چاه نیمه سیستان به زاهدان سالانه بیش از 30 میلیون مترمکعب آب را به شهروندان زاهدانی می رساند.
چاه نیمه ها مخازن طبیعی ذخیره آب در منطقه سیستان هستند که در فاصله بیش از 200 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به زاهدان در دست اجراست و در آینده نزدیک بهره برداری می شود.
7316 **3042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.