اخبار مرتبط

محسن میرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقوع گردباد در سه راهی دشتک واقع در مسیر زابل به زاهدان باعث سقوط تعدادی از تیرهای برق و قطع جریان انتقال آب چاه نیمه به زاهدان از ساعت 19 عصر روز گذشته شد.
وی افزود: بر اساس اعلام هواشناسی وزش گردباد با سرعت بیش از 72 کیلومتر بر ساعت سبب وقوع این حادثه شده است.
وی با بیان اینکه فعلا هیچ آبی به زاهدان نمی رسد گفت: از آنجایی که این حادثه باعث سقوط 30 تیر برق و پاره شدن خطوط انتقال برق شده بود بلافاصله پنج تیم امدادی متشکل از اتفاقات آب و برق در محل حاضر شده و در حال تعمیر خطوط انتقال برق هستند.
وی بیان کرد: وارد مدار کردن خط انتقال آب تا عصر امروز طول می کشد و در این مدت شهر زاهدان با تنش آبی مواجه است.
میرادی از شهروندان زاهدانی درخواست کرد با شکیبایی و صرفه جویی در مصرف آب تا پایدار شدن شرایط شبکه توزیع آب نهایت همکاری را داشته باشند.
به گزارش ایرنا خط انتقال آب از چاه نیمه سیستان به زاهدان سالانه بیش از 30 میلیون مترمکعب آب را به شهروندان زاهدانی می رساند.
چاه نیمه ها مخازن طبیعی ذخیره آب در منطقه سیستان هستند که در فاصله بیش از 200 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده خط دوم انتقال آب از چاه نیمه به زاهدان در دست اجراست و در آینده نزدیک بهره برداری می شود.
به گفته علی مرادی مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان مدارس ابتدایی شیفت صبح و عصر زاهدان امروز /یکشنبه/ به علت قطع آب تعطیل شد.
7316 **3042
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.