اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا هندوانه های کشاورزان بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان به دلیل کمبود کامیون برای حمل به بازار مصرف در حال خراب شدن است.
کشاورزان دلگانی از آغاز فصل برداشت هندوانه با مشکل وسیله نقلیه برای حمل این محصول روبرو بودند که این معضل با اوج برداشت هندوانه از هفته دوم فروردین تا پایان اردیبهشت رو به افزایش است.
با هدف حل مشکل کشاورزان جلگه چاه هاشم نشستی با حضور رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان، فرماندار دلگان، بخشدار جلگه چاه هاشم با نمایندگان این قشر و شرکت های حمل و نقل در محل بخشداری برگزار شد.
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: تمامی کشاورزان منطقه باید به نمایندگی حمل بار شهرستان دلگان و بخشداری اطلاعات مربوط به میزان حمل محصولاتشان را ارائه دهند تا از این طریق مسئولان با هماهنگی بیشتر این مشکل را برطرف کنند.
محمد یاسین امیریان اظهار داشت: روزانه 350 دستگاه کامیون در بخش جلگه چاه هاشم کار حمل و جابجایی محصول هندوانه را انجام می دهند که با توجه به کاشت بی رویه هندوانه، نیاز به کامیون بیشتر برای حمل داریم.
وی ادامه داد: با توجه به نیاز کشاورزان، 460 دستگاه کامیون روز گذشته هندوانه های بخش جلگه چاه هاشم را بارگیری کردند.
وی افزود: دلیلی برای حمل نکردن بار توسط کامیون داران وجود ندارد و شرکت های حمل و نقل و کشاورزان باید هماهنگی های بیشتری با هم داشته باشند.
وی تصریح کرد: بر اساس اعلام کشاورزان جلگه چاه هاشم برای حمل هندوانه از این بخش روزانه به 600 دستگاه کامیون نیاز است.
فرماندار دلگان نیز در این نشست گفت: برای کاشت هندوانه با توجه به بحران کم آبی در بخش جلگه چاه هاشم خط قرمز اعلام شده بود اما شاهد افزایش بی رویه کشت این محصول هستیم.
هوشنگ بامری اظهار داشت: افزایش بی رویه سطح زیر کشت هندوانه نسبت به پارسال، وجود موتور پمپ های غیر مجاز، اجاره زمین های کشاورزی به کشاورزان شهرستانی و مراجعه همزمان کشاورزان به شرکت های حمل بار سبب گلایه مندی این قشر از کمبود کامیون در بخش جلگه چاه هاشم شده است.
قوام بامری یکی از کشاورزان جلگه چاه هاشم نیز در این نشست با اشاره به اینکه سطح زیر کشت هندوانه در این بخش 6 هزار هکتار است گفت: کشاورزان برای جابجایی و حمل به موقع محصول هندوانه خود روزانه نیاز به حداقل 600 دستگاه کامیون دارند.
وی ادامه داد: این در حالی است که روزانه 330 تا 350 کامیون در بخش جلگه چاه هاشم کار حمل هندوانه را انجام می دهند که این تعداد پاسخگوی انتقال به موقع این محصول به بازار مصرف نیست.
وی تاکید کرد: بیش از 200 هزار تن هندوانه در صورت برطرف نشدن این مشکل در جلگه چاه هاشم از بین می رود.
به گزارش ایرنا دلگان از توابع سیستان و بلوچستان در 400 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده و دارای یک شهر، 2 بخش، پنج دهستان و 277 پارچه آبادی است.
جلگه چاه هاشم از بخش های تابعه دلگان از مناطق مستعد و توانمند در حوزه کشاورزی است که در نزدیکی هامون جازموریان قرار دارد.
7314**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.