اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا بخشدار مرکزی خاش عصر روز سه شنبه در این گردهمایی با برشمردن ظرفیت ها و پتانسیل های این بخش در ابعاد گردشگری، کشاورزی، منابع طبیعی، راه سازی، بهداشتی، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منطقه بیان کرد: به همت مسئولان در دولت تدبیر و امید اقدامات ارزشمندی در منطقه صورت گرفته که جا دارد از تلاشهای استاندار، مقامات استان، فرماندار و مدیران و کارکنان دولت و اعضای شورای تامین، علما و معتمدان و اقشار مردم برای توسعه و رشد و آبادانی منطقه قدردانی کنیم.
مجتبی شجاعی افزود: کارهای انجام شده در مباحث فرهنگی، ورزشی، عمرانی و حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی و غیره در بخش مرکزی خاش در سالهای فعالیت دولت یازدهم قابل مقایسه با سالهای قبل نیست.
شجاعی بر اهمیت رعایت قانون، اشراف داشتن بر ساخت و سازها و پیشگیری از پدیده حاشیه نشینی، رعایت مباحث سجلی و هویتی و کشاورزی و منابع طبیعی،گردشگری و غیره تاکید کرد.
بخشدار مرکزی خاش ادامه داد: در استفاده از مهر و امکانات بیت المال باید بسیار دقت شود تا شوراها دچار مشکلات حقوقی و قضایی نشوند.
وی بیان کرد: شوراها بعنوان بازوهای مسئولان و نمایندگان مورد اعتماد مردم و دولت در امور توسعه ای نقشی برجسته بر عهده دارند.
وی اظهارداشت: بهره برداری های درستی از ظرفیت های منطقه نشده، لذا توصیه می شود با هدف بالا بردن فرهنگ تولید و اشتغال توانمندی های این منطقه به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و شوراها به این مباحث نگاهی توسعه محور داشته باشند.
وی افزود: تفکر شوراها باید با نگاه شناسایی و رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات شایسته به جامعه روستایی باشد.
موسی شاولی بر رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خاش هم با تاکید بر اینکه مهر و تائید شوراها در مباحث اداری دارای جایگاه و اعتبار است، گفت: مشکلات سجلی و اسناد هویتی با همکاری شوراها و دهیاران رفع می شود لذا امیدواریم ظرفیت شوراها و دهیاران به حل معضلات اجتماعی کمک کند.
وی تاکید کرد: وجود افراد بی هویت و اتباع خارجی غیرمجاز به افراد و جامعه ایرانی آسیب وارد می کند زیرا به اثبات رسیده برخی افراد شرور و خرابکار توانسته اند با سوءاستفاده از اسناد سجلی به امنیت کشور ضربه وارد کنند.
وی ثبت به موقع وقایع حیاتی را دارای اهمیت خواند و به شوراها توصیه کرد؛ موارد تولد و وفات و ازدواج و طلاق را بروز و کارآمد به ثبت احوال اعلام کنند.
میثم توکلی از کارشناسان اداره منابع طبیعی خاش هم بر ضرورت حفاظت از اراضی ملی و استفاده درست از امکانات در اختیار در روستاها تاکید کرد.
در محمد کرد رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی خاش با تاکید بر اهمیت حفظ وحدت و شایسته سالاری در شوراها و نگاه داشتن به مباحث فرهنگی و آموزشی، مطالبی در خصوص نقش شوراها در ابعاد مختلف توسعه ای و عمران و آبادانی نقاط روستائی ارائه کرد.
به گزارش ایرنا بخش مرکزی خاش 191 شورا دارد که ریاست 22 شورا بر عهده بانوان است.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 ** 6081 خبرنگار: محمدامین میربلوچزهی **انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.