اخبار مرتبط

والی قندهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از ایرانشهر به عنوان منطقه صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی نام برد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تبادل کالا و تجارت بین ایرانشهر و افغانستان به راحتی صورت گیرد.
وی افزود: تعدادی از تجار افغانستان در این سفر حضور دارند که با مسئولان واحدهای تولیدی ایرانشهر بویژه در زمینه خرما و نوشابه مذاکره و قرارداد امضا خواهند کرد.
والی قندهار از سفر به چابهار و ایرانشهر واستقبال گرم مردم و مسئولان استان سیستان و بلوچستان و منطقه آزاد چابهار ابراز خرسندی و قدردانی کرد و گفت: بسیار خوشحال هستم که سفری به چابهار و ایرانشهر داشتم تا از نزدیک با ظرفیت های تجاری، اقتصادی، بندری، گردشگری، شیلاتی و منطقه آزاد آشنا شوم.
ویسا ادامه داد: سیستان وبلوچستان در زمینه آماده سازی زیرساخت ها پیشرفت های خوبی داشته است و می تواند نفع زیادی برای کشور افغانستان داشته باشد.
وی تصریح کرد: سعی و تلاش می کنیم تا ارتباط بیشتری با تجار و سرمایه گذاران برقرار و آنان را به حضور در سیستان وبلوجستان بویژه ایرانشهر و چابهار تشویق کنیم.

** سفر والی قندهار موفقیت آمیز است
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان وبلوچستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: والی ولایت قندهار افغانستان برای نخستین بار در دوران انقلاب اسلامی به سیستان وبلوچستان سفر کرده است.
علی اصغر میرشکاری افزود: در این سفر در زمینه تبادل کالا، استفاده از ظرفیت های بندر چابهار و استان سیستان و بلوچستان و برپایی نمایشگاه تبادل نظرشده است.
وی بیان کرد: تلاش خواهیم کرد مشکلات سرمایه گذاران کشور افغانستان یکی پس از دیگری مرتفع شود و برای تسهیل در سرمایه گذاری و رفاه تجار افغانستان دراستان ازتمام ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: جلسه جمع بندی این سفر امشب با حضور استاندار درزاهدان برگزار می شود.
7314 **6081 خبرنگار: محمد هادی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.