اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این آیین که قشرهای مختلف مردم مومن و ولایت مدار زاهدان، مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی، خانواده های محترم شهدا، جانبازان و آزادگان و روحانیون حضور داشتند، یاد و خاطره شهدای حادثه منا، حج خونین سال 1366 و شهدای هشت سال دفاع مقدس و حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان گرامی داشته شد.
مردم مومن و ولایتمدار زاهدان به شوق ثواب زیارت حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی در روز عرفه، با زمزمه دعای روحبخش عرفه به راز و نیاز با معبود خویش پرداختند.
قرائت دعای نورانی عرفه توسط یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و مرثیه سرایی و مداحی از دیگر برنامه های دعای عرفه در جوار مزار شهدای زاهدان بود.
همچنین آیین قرائت دعای نورانی عرفه در شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، هامون، نیمروز، خاش، میرجاوه، سراوان، مهرستان، ایرانشهر، دلگان، بزمان، نیکشهر، قصرقند، سرباز، کنارک و چابهار با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.
عرفه روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فرا خوانده و سفره های جُود و احسان خویش را برای آنان گسترانیده و شیطان در این روز خوار، حقیر و رانده شده است.
نهم ذی الحجه روزی است که هزاران مسلمان مشرف شده به حج تمتع با وقوف در ˈعرفاتˈ به دعا و نیایش می پردازند و روح و جان را جلا و صفا می بخشند.
در آموزه های دینی ˈشب قدر و روز عرفهˈ، روزهای ویژه دعا هستند و پروردگار به استجابت دعای بندگان در آنها وعده داده است.
برای این روز اعمالی ذکر شده است که غسل و زیارت امام حسین (ع) از هزار حج و هزار عمره و جهاد بالاتر است.
همچنین خواندن دو رکعت نماز بعد از نماز عصر و پیش از مشغول شدن به خواندن دعای عرفه در زیر آسمان و اعتراف به گناهان در نزد حق تعالی از جمله اعمال مستحبی این روز بزرگ است.
7311**6081 خبرنگار: اسماعیل مرادقلی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.