اخبار مرتبط

فداحسین الهی مقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فناوری ( FTTH) به معنی فیبرنوری تا ساختمان است که یکی از پیشرفته‌ ترین شیوه های ارتباطی دنیا محسوب می ‌شود.
وی افزود: در این سرویس به جای کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان یا محل مشتری استفاده می ‌شود و می ‌توان سرویس‌ های گوناگونی همچون تلفن، اینترنت، سرویس ‌های چند رسانه ای و دیگر سرویس ‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار داد.
وی با اشاره به افزایش پهنای باند و رفع محدودیت برقراری ارتباط تصریح کرد: شبکه موجود منطقه مبتنی بر کابل مسی است به طوری که برای برآورده کردن نیاز اپراتورهای ارائه دهنده اجرای طرح( FTTH )و رساندن فیبر نوری درب منازل مشترکان امری ضروری است.
وی بیان کرد: اجرای کامل فیبر نوری در راستای تحقق خدمت و ارائه سرویس مناسب به شهروندان است.
رئیس شرکت مخابرات زابل گفت: شرکت مخابرات منطقه سیستان و بلوچستان در فاز دوم اجرای طرح فیبر نوری شهرستان های زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را در دستور کار خود قرار داده است که پس از ارسال تجهیزات کار نصب و راه اندازی آنها آغاز می شود.
رئیس شرکت مخابرات زابل افزود: امروزه از فیبر نوری در موارد متفاوتی مانند شبکه های تلفن شهری و بین شهری، شبکه های کامپیوتری و اینترنت استفاده می شود.
الهی مقدم اظهار داشت: فیبر نوری رشته ای از تارهای شیشه ای است که هر یک از آنها ضخامتی معادل تار موی انسان دارد و در انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی کاربرد دارد.
وی ادامه داد: استفاده از سیم مسی برای انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی همواره با برخی اختلال ها روبروست که امکان برقراری ارتباطی خوب و با سرعت مناسب را فراهم نمی سازد.
به گزارش ایرنا سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان واقع شده است.
7317**3213خبرنگار: حامد غلامی**انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.