اخبار مرتبط

محمودرضا واعظ مهدوی در سفر به سیستان و بلوچستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زابل اظهار داشت: در صورت وجود کارگردان برای ساخت فیلم یعقوب لیث صفاری سازمان برنامه و بودجه از ساخت این فیلم حمایت مالی می کند.
وی بیان کرد: بر اساس قانون بودجه سال 96 ساخت پنج فیلم فاخر مصوب شده که بدین منظور 200 میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه و 100 میلیارد ریال نیز از سوی مجلس شورای اسلامی در اختیار سازمان سینمایی کشور قرار گرفته است که ساخت فیلم یعقوب لیث صفاری می تواند یکی از این فیلم ها باشد.
وی بیان کرد: ساخت فیلم های تاریخی هزینه بسیار زیادی می خواهد بنابراین برای ساخت فیلم یعقوب لیث باید کارگردان آن مشخص تا تامین اعتبار شود.
معاون توسعه آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: زمینه های تاریخی و فرهنگ غنی منطقه سیستان راهی مناسب برای پیشرفت این منطقه محسوب می شود.
به گزارش ایرنا آرامگاه یعقوب لیث صفاری اثری برجای مانده از دوره تیموریان است که در محوطه باستانی جندی شاپور در 10 کیلومتری شرق شهر دزفول و در جاده دزفول - شوشتر در روستای اسلام آباد واقع شده و به ثبت ملی رسیده است.
7317**3213**6081 خبرنگار: حامد غلامی**انتشاردهنده: حیدر سرایانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.