اخبار مرتبط

دکتر محمود رضا میری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم جراحی قلب بنیاد بین المللی نوویک متشکل از جراح قلب کودکان، متخصص آنژیوگرافی قلب کودکان، متخصص بیهوشی قلب کودکان، پرفیوژنیست قلب، پرستاران تخصصی کودکان، مهندسی تجهیزات پزشکی قلب و پرستار اطفال است که مقرر شده از امروز تا 17شهریور جراحی قلب کودکان را در زاهدان انجام دهند.
وی افزود: 13 پزشک خارجی قلب وابسته به بنیاد نیک ورزی شریان در قالب این گروه به کودکان زیر 15 سال سیستان و بلوچستان خدمات رایگان ارائه می کنند.
وی افزود: قبل از استقرار این تیم در فراخوانی از طرف این دانشگاه 30 نفر از افرادی که شرایط لازم را داشتند به این گروه معرفی شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان تعالی بشریت در تمام نقاط دنیا و ایران را از مهمترین اهداف این تیم پزشکی برشمرد.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی و داشتن بیش از هزار و 100 کیلومتر مرز خشکی با 2 کشور همسایه و 310 کیلومتر مرز دریایی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان و افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
7316**3213 خبرنگار:عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.