اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدرضا داورزنی دوشنبه شب در نشست تخصصی با روسای فدراسیون های ورزشی کشور و سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: با توجه به جمعیت بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفری استان تعداد ورزشکاران بیمه شده آن کم است و در تلاش هستیم تا این تعداد را به 200 هزار ورزشکار بیمه شده برسانیم.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان استعداد های فراوانی در رشته های مختلف ورزشی دارد و نیاز است تا استعداد های پنهان ورزشی این استان کشف شود.
وی افزود: مربیان گمنام زیادی در سیستان و بلوچستان وجود دارند که ورزشکاران با استعداد را شناسایی و به پرورش و تربیت آنها می پردازند.
وی ادامه داد: شناسایی مربیان و ورزشکاران با استعداد در سیستان و بلوچستان از اولویت های نخست معاونت توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان گفت: توجه به استانهای کم برخوردار به ویژه سیستان و بلوچستان در زمینه ارتقای شاخص های ورزشی از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است.
داورزنی اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان برای حمایت از ورزشکاران سیستان و بلوچستان از هیچ کمکی به این استان دریغ نخواهد کرد.
وی بیان کرد: توجه به استانهای مرزی به ویژه سیستان و بلوچستان که در خط مقدم مبارزه با انواع شرارت قرار داشته و حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارد از اولویت های نخست معاونت توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان است.
وی افزود: برگزاری رقابت های بین المللی و ملی در سیستان و بلوچستان در اولویت وزارت ورزش و جوانان قرار دارد.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان برای اینکه بتواند نقش مهمی در میزبانی از رقابت های بین المللی داشته باشد باید زیرساخت های توسعه ای آن از جمله ساخت ورزشگاههای مجهز و مکان های اقامتی ویژه ورزشکاران را فراهم کند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان گفت: سیاست وزارت ورزش و جوانان تمرکز زدایی از برگزاری رقابت های ملی و جهانی در مرکز کشور است.
داورزنی اظهار داشت: در وزارت ورزش و جوانان در تلاش هستیم تا میزبانی از رقابت های قهرمانی ملی و بین المللی را به استانها واگذار کنیم.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این استان از ظرفیت های ویژه ای در زمینه ورزش های بومی و محلی برخوردار است.
علی اصغر جمشید نژاد اظهار داشت: معاونت توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزرات ورزش و جوانان توجه ویژه ای به ورزش های بومی و محلی سیستان و بلوچستان داشته باشد.
وی بیان کرد: توجه دولت تدبیر و امید به ارتقای شاخص های ورزشی در سیستان و بلوچستان قابل تقدیر است.
وی افزود: وزارت ورزش و جوانان باید توجه ویژه ای برای حضور ورزشکاران سیستان و بلوچستان در فدراسیون های ورزشی داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: حضور ورزشکاران سیستان و بلوچستان در هیات های ورزشی قطعا در برطرف کردن مشکلات ورزشی استان کمک شایانی می کند.
به گزارش ایرنا روسای 13 هیات ورزشی کشور در این نشست گزارشی از مشکلات هیات های ورزشی خود در سیستان و بلوچستان ارائه کردند.
همچنین در این نشست از شماری از ورزشکاران مدال آور و مربیان سیستان و بلوچستان تقدیر به عمل آمد.
در این نشست از نرم افزار ورزشی سیستان و بلوچستان با حضور 13 هیات ورزشی و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان رونمایی شد.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه 13 رئیس فدراسیون ورزشی امروز/دوشنبه/ برای رونمایی از سند توسعه ورزش سیستان و بلوچستان و رسیدگی به مشکلات حوزه ورزش این استان به زاهدان سفر کرد.
شرکت در نشست هم اندیشی روسای 12 فدراسیون ورزشی کشور و هیات های ورزشی سیستان و بلوچستان و سمن های استان، بازدید از دهکده ورزشی المپیک زاهدان و پروژه های ورزشی در حال اجرا از جمله برنامه های سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به زاهدان بود.
برگزاری نشست تخصصی هیات های ورزشی سیستان و بلوچستان با حضور روسای فدراسیون های مربوطه از دیگر برنامه های امروز بود.
همچنین جمع بندی نهایی و گزارش فدراسیون های ورزشی در خصوص نتایج به دست آمده با حضور محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از دیگر برنامه های سفر یک روزه روسای فدراسیون های ورزشی به زاهدان بود.
هم اینک 40 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
3213**6081خبرنگار: اکبر نوری **انتشاردهنده: حیدر سرایانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.