اخبار مرتبط

موسی ربیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر 15 روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق سایت عملیات الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده به آدرس www.tax.gov.ir را ثبت کنند.
وی ادامه داد: اطلاعات درآمدی مودیان برای عملکرد سال 1395 به سازمان امور مالیاتی ارسال می شود.
وی افزود: بهتر است مودیان مالیاتی به منظور برخورداری از هر گونه تسهیلات قانونی و جلوگیری از تعلق جرائم مالیاتی نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در موعد مقرر اقدام کنند.
وی بیان کرد: مودیان مالیاتی باید در فرصت قانونی نسبت به پرداخت یا ترتیب بدهی مالیاتی خود اقدام کنند در غیر این صورت مشمول 2 و نیم درصد جریمه ماهانه دیر کرد پرداخت مالیات می شوند.
سرپرست اداره کل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان گفت: 96 درصد سهمیه تعیین شده برای سه ماهه نخست امسال این استان در موضوع مالیات بر ارزش افزوده و مالیات های مستقیم محقق شده است.
ربیعی اظهار داشت: 70 درصد مالیات های دریافتی در سیستان و بلوچستان مربوط به کارکنان دولت است.
وی با اشاره به بخشودگی های جرائم مالیاتی اداره کل امور مالیاتی استان گفت: در این مدت در مساله مالیات بر ارزش افزوده و مالیات مستقیم حداکثر بخشودگی به فعالان اقتصادی و مودیان مالیاتی اختصاص داده شده است.
وی افزود: همچنین 25 تا 30 درصد مالیات مودیانی که توانایی پرداخت یکجای مالیات خود را ندارند در ابتدا وصول و بقیه مبلغ بر اساس شرایط افراد قسط بندی می شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
3213**6081 خبرنگار: اکبر نوری ** انتشاردهنده: حیدر سرایانی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.