اخبار مرتبط

حسن تاوانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همه مسئولان باید با کمک یکدیگر مسائل و مشکلات و موانع موجود شهری و ادارات مختلف را برای استفاده و تردد معلولان آسان کنند.
وی افزود: معلولان باید به تناسب افراد جامعه از تمامی امکانات رفاهی از قبیل دسترسی آسان به اتوبوس شهری، استفاده از خودپردازها، اماکن تفریحی و ورزشی برخوردار باشند و مسئولان نسبت به ساخت سرویس بهداشتی ویژه معلولان در ادارات و اماکن عمومی اقدام کنند.
وی بیان کرد: معلولان باید از تمامی ملزوماتی که یک شهروند عادی از آن استفاده می کند برخوردار باشند.
وی ادامه داد: مسئولان با رعایت اصول و حقوق معلولان گام بردارند و هر چه سریعتر نسبت به مناسب سازی محیط تردد معلولان اقدام کنند.
رئیس اداره بهزیستی چابهار گفت: در جلسه کمیته متناسب سازی محیط ویژه معلولان شهرستان مقرر شد تا شهرداری با همکاری تمام ادارات و دستگاههای دولتی در مدت2 ماه آینده تمامی فضاهای عمومی و موانع شهری را برای تردد معلولان مناسب سازی کنند.
تاوانه تصریح کرد: شهرداری های چابهار، نگور و دشتیاری، بنیاد مسکن و راه شهرسازی درهنگام صدور پایان کار و سند دار کردن اماکن عمومی به لحاظ رعایت نکردن استانداردهای تردد آسان معلولان از دادن سند و پایان کارخوداری کنند.
وی با تشریح بخشی از نیازهای اداره بهزیستی چابهار اظهار داشت: این شهرستان نیازمند راه اندازی بیش از 300 مهد کودک در مناطق روستایی و شهری است تا کودکان بتوانند آموزش های قبل از رفتن به مدرسه را فرا بگیرند.
وی ادامه داد: هم اینک 35 مهد کودک روستایی و هشت مهد کودک شهری در شهرستان چابهار راه اندازی شده و هزار و200 کودک در آنها پذیرش شده اند.
وی بیان کرد: تنها 630 معلول تحت حمایت اداره بهزیستی چابهار قرار دارند که علاوه بر اینها سه هزار و 215 معلول دیگر نیز در صف انتظار و پشت نوبت دریافت مستمری وحمایت هستند.
رئیس اداره بهزیستی چابهار گفت: همچنین 386 نفر در بخش امور اجتماعی زیر پوشش و هزار و 37 نفر نیز پشت نوبت برای حمایت هستند.
تاوانه بر تحت پوشش قرار دادن چهار هزار و 252 معلول و افراد واجد شرایط در بخش امور اجتماعی تاکید کرد و افزود: سازمان بهزیستی کشور اقدامات خوبی در چابهار آغاز کرده است.
وی راه اندازی سرپناه برای کارتن خواب های زن و مرد، ترک اعتیاد معتادان به مواد مخدر و اورژانس های اجتماعی و پایگاه ها را از جمله کارهای ارزشمند در چابهار عنوان کرد.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مَکُّران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213خبرنگار: رستم کریمی نژاد**انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.