اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدحسن دهمرده یکشنبه شب در آیین استقبال از امید آرامی در روستای الله آباد شهرستان نیمروز افزود: برای پیشرفت امید آرامی خانواده، مربیان و افراد زیادی شبانه روز تلاش کردند که باید قدردان زحمات آنها باشیم.
وی با بیان اینکه خواستن توانستن است اظهارداشت: امید آرامی خواست که یک قهرمان و کشتی نامدار شود و در این مسیر به پیشرفت های خوبی رسیده است.
وی بیان کرد: انتخاب رستم به عنوان قهرمان شاهنامه تصادفی نبوده است چرا که سیستانی ها از نام، نشان و ویژگی های والایی برخوردار هستند.
وی اظهار داشت: تیمور لنگ در کتابش از سفر به سیستان و از مردم آن به عنوان مردمی دلیر و شجاع یاد می کند.
فرماندار نیمروز گفت: ما می توانیم آرامی های زیادی تربیت کنیم که باید در این مسیر همه تلاش کنند.
دهمرده با بیان اینکه در دورانی شعر، هنر و ورزش در سیستان با رکود مواجه شده بود تصریح کرد: این فاصله در حال حاضر کوتاه شده و در بخش های مختلف در منطقه دارای استعدادهای زیادی هستیم.
وی بیان کرد: بدون شک آفتاب های سوزان و گرد و غبار های شدید مردم این منطقه را آب دیده کرده است و برای قهرمان پروری مسیر کوتاهی دارند.
رئیس هیات کشتی نیمروز نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مردم خون گرم و صمیمی روستای الله آباد همیشه از امید آرامی استقبال خوبی داشته و حمایت خود را از این ورزشکار اعلام کرده اند.
احمد امیرشاهی افزود: مردم و مسئولان منطقه همیشه از امید آرامی حمایت می کنند به طوری که هر اندازه از این کشتی گیر حمایت شود آرامی های زیادی در منطقه سیستان پرورش پیدا می کنند.
وی تاکید کرد: با روحیه، اراده و تعهدی که امروز در میان مردم سیستان وجود دارد امیدآرامی های زیادی در منطقه رشد پیدا می کنند.
رئیس هیات کشتی نیمروز اظهارداشت: امیدواریم هرچه سریعتر ساخت سالن کشتی در این شهرستان آغاز شود و اعتبارات آن در سال 96 از سوی مسئولان ورزش و جوانان دیده شود.
به گزارش ایرنا آیین استقبال از امید آرامی با حضور فرماندار نیمروز، فرمانده سپاه نیمروز، روسای ادارات ورزش و جوانان و روسا و اعضای هیات های کشتی زابل و نیمروز، رئیس دفتر دادستان زابل، مسئولان، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم در ورودی روستای الله آباد( محل سکونت امیدآرامی) برگزار شد.
امیدآرامی چند روز گذشته با حضور در مسابقات بین المللی جام یادگار امام(ره) در قم به عنوان کاپیتان تیم الف شرکت کرد به طوری که در پایان با گذشت از سد حریفان خود به مقام قهرمانی این مسابقات دست یافت.
آرامی تاکنون مقام اول مسابقات قهرمانی کشور در سال 92، کشتی گیر نمونه کشور در مسابقات قهرمانی در سال 92، مقام دومی کشور در سال 93، مقام سومی مسابقات جام یادگار امام مشهد مقدس در سال 93، مقام قهرمانی در مسابقات جام آتالای ازمیر ترکیه در سال 94، مقام قهرمانی در جام رشید اف، جمهوری آذربایجان در سال 94، مقام نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشور در سال 94، مقام قهرمانی در مسابقات جام یادگار امام در سال 94، مقام قهرمانی در مسابقات انتخابی تیم ملی نوجوانان در سال 95، مقام قهرمانی در مسابقات آسیایی چین تایپه در سال 95، مقام قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان گرجستان در سال 95 و مقام قهرمانی کشور در زاهدان را در سال 95 کسب کرده است.
نیمروز به عنوان یکی از شهرستانهای پنج گانه حوزه سیستان شامل(زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز) در 210 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
7317**3213خبرنگار: حامد غلامی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.