اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد احمدی روز سه شنبه در آیین جشن گلریزان که در سرسرای فرمانداری خاش برگزار شد اظهار داشت: کمک به افراد نیازمند و محرومان دارای ثواب و اجر و پاداشی بزرگ است.
وی افزود: زندانیان جرائم غیر عمدی چشم انتظار دست های مهربان و نوازشگر خیران و دلسوزان هستند و دستگیری از آنان و خانواده هایشان در این ایام رضایت پروردگار را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: مشارکت در امور خیر سنتی پسندیده است که جا دارد از مردم خاش برای حمایت های بی دریغ شان از محرومان و اقشار نیازمند قدردانی کنیم.
معاون فرماندار خاش گفت: ویژگی بارز و ممتاز مردم این شهرستان این است که با دلی بزرگ به افراد نیازمند خدمت می کنند.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان خاش نیز در این آیین با استناد به آیات و روایات دینی بر اهمیت مشارکت در امور خیر و عام المنفعه تاکید کرد.
به گفته مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان سوانح رانندگی، مهریه و نفقه و حوادث کاری شایع ترین جرائم زندانیان غیر عمد در استان است.
رحمدل بامری از علما، ریش سفیدان طوایف و قبایل درخواست کرد با فرهنگ سازی مردم را نسبت به عواقب بیمه نکردن وسائط نقلیه و ترویج ازدواج های آسان بر اساس قوانین اسلامی با تعیین مهریه های معقول آگاه کنند.
وی همچنین از شکات خواست تا با روحیه گذشت برای رضای خداوند متعال و شادی خانواده های افراد زندانی که مرتکب جرائم غیرعمد شدند، گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان می توانند برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد وجوه نقدی خود را علاوه بر واریز به شماره کارت 6104337770113635 بانک ملت به نام ستاد دیه استان، با سامانه پیامکی *780*7777054# نیز پرداخت کنند.
به گزارش ایرنا خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7310**7316**3213 خبرنگار محمد امین میربلوچزهی **انتشاردهنده:اکبرنوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید.
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.