اخبار مرتبط

عبدالرحیم کردی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت فولاد مکران با اعتبار ارزی 135میلیون یورو و هزار و 200 میلیارد ریال از طریق منابع صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی در پیکره هشتم منطقه آزاد چابهار در حال ساخت است.
وی ادامه داد: براساس پیش بینی ها در فاز نخست راه اندازی کارخانه فولاد مکران در محدوده منطقه آزاد چابهار سالانه یک میلیون و 500 هزار تن آهن اسفنجی تولید می شود.
وی با بیان اینکه در فاز نخست راه اندازی فولاد ظرفیت تولید سالانه چهار میلیون تن وجود دارد، خاطرنشان کرد: 2 ونیم میلیون تن ورودی سنگ آهن و یک و نیم میلیون تن نیز میزان تولید محصولات فولادی است.
وی افزود: بزودی بیش از هزار نیروی انسانی بومی آموزش های لازم برای بکارگیری در فولاد را خواهند دید تا با مهارت های لازم و یادگیری فن استخدام شوند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: چابهار ظرفیت تولید بیش از 26 میلیون تن محصولات پتروشیمی را دارد و بزودی تحولاتی در بخش صنایع بزرگ ایجاد خواهد شد.
کردی اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان منطقه آزاد ایجاد اشتغال برای افراد بومی است تا بتواند با بومی سازی نیروها گام مثبتی برای توسعه منطقه بردارد.
وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در 9 پیکره شامل تجاری، صنعتی، مسکونی، روستای طیس، گردشگری، کارگاهی، صنایع سبک و سنگین در سال 1373 با مصوبه مجلس شورای اسلامی همزمان با کیش و قشم در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3213خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.