اخبار مرتبط

رضا نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برداشت گندم از سطح 76 هزار و 650 هکتار از مزارع سیستان و بلوچستان از اسفند آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: تاکنون از سطح افزون بر 45 هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان 42 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با قیمت هر کیلوگرم گندم 13هزار ریال از سوی شرکت غله، خدمات بازرگانی و سازمان تعاون روستایی استان خریداری و به سیلوها حمل شده است.
وی افزود: تاکنون 546 میلیارد ریال به کشاورزان استان پرداخت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان عمده ارقام گندم کشت شده در مزارع استان را شامل «هامون، کراس بورانی، سیستان و s7811 » ذکر کرد و گفت: هم اینک 24 مرکز فعال خرید تضمینی گندم در استان محصول مازاد گندمکاران را خریداری می کنند.
وی پیش بینی کرد امسال 70 هزار تن گندم از کشاورزان سیستان و بلوچستان خریداری شود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
هم اینک در بیش از 200 هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و در 80 هزار هکتار از باغ های استان انواع میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می شود.
7316** 3213خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.