اخبار مرتبط

در این مطلب آمده است: ‌از دستاوردهای حکومت مهدوی برابر قرآن امنیت است که در جای‌جای کره زمین حکم فرما می‌شود، در حکومت جهانی امام زمان (عج)، اضطراب‌ها، ترس‌ها، وحشت‌ها و دلهره‌های ناشی از ناامنی‌ها از جامعه رخت برمی‌بندد و امنیت، آرامش و آسایش بر جامعه بشری حکم‌فرما می‌شود و بستر برای عبودیت حق‌تعالی فراهم می‌شود.
نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بسترساز حکومت جهانی امام زمان(عج) از همین عنایت حق‌تعالی و توجهات امام زمان(عج) بهره‌مند بوده است. در سالی که گذشت، شاهد حوادث ناامنی و ضد امنیتی در بسیاری از کشورهای جهان بودیم، صدای انفجار و بوی باروت از کشورهای منطقه و حتی کشورهای دوردست همچون فرانسه و بلژیک را شنیدیم، در این میان جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم توطئه‌ها و دسیسه‌های گسترده سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم و تلاش مذبوحانه مزدوران آنها و گروه‌های تروریستی و تکفیری برای به چالش کشیدن امنیت جمهوری اسلامی ایران، سالی همراه با امنیت و آرامش را پشت سر گذاشت و مردم شاهد بودند که در جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضد امنیتی به وقوع نپیوست. این امنیت بی‌بدیل دستاورد هماهنگی، همدلی، وحدت و همکاری تنگاتنگ نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی، مدیریت سیاسی در جمهوری اسلامی ایران و تدابیر حکیمانه و امیری با صلابت فرماندهی معظم کل قوا حاصل شده است.
در این حرکت جمعی نهادها و نیروهای امنیتی، وزارت اطلاعات به‌عنوان سنگر سربازان گمنام امام زمان(عج)، نقش ویژه و برجسته‌ای داشته است و راز و رمز این توفیق سربازان گمنام امام زمان(عج)، دین‌داری، وارستگی و ولایت‌مداری این عزیزان و عشق آنان به برقراری امنیت برای مردم و کشور بوده است. یکی از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات در انجام این مأموریت‌، زیربنای علمی کار اطلاعاتی در این وزارتخانه بوده است، در وزارت اطلاعات، هزاران نیروی تحصیل‌کرده با تحصیلات بالای دانشگاهی در مقطع دکترا و فوق‌لیسانس و همچنین جمع قابل‌توجهی از فضلای حوزه علمیه با تحصیلات خارج فقه و اصول به کار اطلاعاتی با زیربنای علمی می‌پردازند. یکی دیگر از عوامل موفقیت وزارت اطلاعات، پیوند تنگاتنگ با مردم بوده است، همان‌گونه که امام راحل(ره) به هنگامی که 36 میلیون نفر جمعیت داشتیم، فرمودند اطلاعات 36 میلیونی، امروز باید بگوییم اطلاعات 80 میلیونی و این همکاری، دستگاه اطلاعاتی وزارت اطلاعات را موفق به کشف بسیاری از توطئه‌ها کرده است و توطئه‌گران را زیر ضربه برده است.
این پیوند تنگاتنگ وزارت اطلاعات با آحاد مردم کشورمان باعث شده رابطه‌ای عاطفی و قلبی با ملت داشته باشند و از پشتوانه و سرمایه عظیم اجتماعی برخوردار باشند. هدف اصلی راهبردهای وزارت اطلاعات رضای خدا و آرامش مردم است، اهداف وزارت اطلاعات بر مبنای توجه به راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی و اولویت دادن به جامعه امن به‌جای جامعه امنیتی، تقدم پیشگیری بر مقابله و تقدم رویکردهای ایجابی بر اقدامات سلبی، همچنین اهتمام به حفظ وحدت و انسجام ملی با محوریت ولایت امر مسلمین و هدایت‌های رهبری استوار شده است.
تلاش وزارت اطلاعات پیشگیری از دوقطبی شدن جامعه و صیانت از انسجام و وحدت ملی جامعه اسلامی است. مبنا و راهبرد دیگر وزارت اطلاعات حفظ بی‌طرفی و استقلال در دسته‌بندی‌های سیاسی و حمایت از نشاط سیاسی سالم و تذکر مشفقانه به هنگامی که تلاش‌های سیاسی با حاشیه‌های ضدامنیتی آمیخته شود، است. راهبرد دیگر،برخورد با صلابت و اقتدار در برابر توطئه‌ها و اقدامات ضدامنیتی دشمنان انقلاب و سرویس‌های متخاصم و ارعاب دشمن است؛ چرا که باید هراس دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی ایران بر دل دشمنان اسلام بنشیند و فرصت توطئه را از آنها سلب کند.
کارنامه وزارت اطلاعات در این زمینه، کارنامه‌ای درخشان است، در سالی که گذشت تیم‌های تروریستی بسیاری که برنامه انفجار بمب و اقدامات ضدامنیتی داشتند، توسط وزارت اطلاعات شناسایی شدند، جمعی از عناصر آنان به هلاکت رسیدند و جمعی بازداشت شدند و مقادیر بسیار زیادی سلاح و مهمات و مواد منفجره از آنها به دست آمد و اشراف کامل از نظر اطلاعاتی بر هر حرکت آنها وجود دارد و یقیناً این توان و توفیق وزارت در آینده نیز استمرار خواهد داشت، همچنین دستگیری چند تیم پشتیبانی تیم‌های تروریستی و کشف مراکزی که در آنها مواد انفجاری، ساخت بمب و اقدامات دیگر انجام می‌شد، ازجمله دیگر اقدامات وزارت اطلاعات در سال گذشته بوده است.
هلاکت سرکرده و اغلب اعضای گروه تروریستی انصارالفرقان در جنوب شرق کشور، رصد اقدامات گروه‌های تکفیری و ارشاد صدها جوانی که در معرض جذب جریان‌های تروریستی قرار گرفته بودند، ازجمله اقدامات وزارت اطلاعات در سال گذشته بود، همچنین وزارت اطلاعات در سال گذشته موفق به کشف مقادیر زیادی مواد مخدر صنعتی و سنتی شد و باندهای تولید و توزیع مواد مخدر از ناحیه وزارت اطلاعات ضربات شدیدی خوردند.
مبارزه با زمین‌خواری ازجمله اقدامات وزارت اطلاعات در جهت مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی بوده است به طوری که در سال‌های گذشته هزاران هکتار زمین از تصرف و اشغال افراد متجاوز خارج و به بیت‌المال مسترد گردیده است.همچنین از فرار مالیات بدهکاران مالیاتی توسط وزارت اطلاعات با اشراف اطلاعاتی پیشگیری به‌عمل آمده و انواع شیوه‌های تقلب، جعل و فرار مالیاتی شناسایی و میلیاردها تومان با همکاری سازمان مالیاتی کشور به بیت‌المال اعاده و وصول شده است. جلوگیری از شیوه‌های متقلبانه اعطای وام توسط سیستم‌های بانکی،مبارزه با پولشویی، رشوه، تبانی و اختلاس و شرکت‌های هرمی و اقدامات انحرافی اقتصادی و همچنین ربایش اموال مردم از سیستم‌های بانکی، از جمله فعالیّت‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در عرصه اقتصاد بوده است.
در عرصه نفوذ که همواره مورد توجه و هشدار مقام معظم رهبری بوده و مبارزه با جاسوسی دشمن، سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات با هوشمندی چنان از نفوذ جلوگیری کردند که رهبری کتباً از همت و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) قدردانی نمودند.
این خدمات است که امام راحل(ره) کارکنان وزارت اطلاعات را مفتخر به سربازی گمنام امام زمان(عج) کردند و فرمودند فرق است بین سرباز گمنامی که قدرت‌های مادی به آن فخر می‌فروشند و بین سربازان گمنامی که پرورده اسلام و مکتب توحید است که انگیزه آنان تحصیل قدرت است و انگیزه اینان خدا و طلب حق است. مقام معظم رهبری نیز نیروهای وزارت اطلاعات را عناصری مؤمن، متدین، وارسته و فداکار خواندند و تلاش آنان را در راه برقراری امنیت کشور، مجاهدت خاموش نامیدند. سربازان گمنام امام زمان (عج) با نیرویی که از این 2 مدال افتخار می‌گیرند، با تمام توان در جهت انجام وظیفه و برقراری امنیت برای مردم می‌کوشند تا رضای حق‌تعالی و خشنودی بندگان خدا را تحصیل و لبخند رضایت را بر لبان ولی‌امر مسلمین و فرمانده خویش بنشانند.
8006**6081 دریافت کننده: نرگس تیموری**انتشار دهنده: حیدر سرایانی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.