اخبار مرتبط

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بروز این پدیده ضمن کاهش کیفیت هوا، دید افقی را در منطقه تا هزار و 200 متر کاهش داد.
وی گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک تا اوایل هفته در شمال استان تداوم دارد که این پدیده همرا با کاهش موقتی چهار تا 6 درجه ای دما است.
وی بیان کرد: همچنین از امروز تا اوایل هفته آینده در نوار شرقی سیستان و بلوچستان در ساعات بعد ازظهر و از اوایل شب شرایط برای رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تند باد موقتی مهیاست.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین دریای عمان در این مدت به ویژه نواحی شرقی مواج و متلاطم است به گونه ای که ارتفاع موج به بیش از 2 متر نیز می رسد.
ملاشاهی اظهار داشت: حداقل دمای هوای سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته با 20 درجه سانتی گراد مربوط به زاهدان و حداکثر دمای با 44 درجه مربوط به راسک و دلگان بوده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی 18 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و طوفان های شدید و گرد و غبار روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می شود.
این استان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشار دهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.