اخبار مرتبط

نادر میرشکار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرمایه اولیه پروانه های بهره برداری بیش از سه هزار و 535 میلیارد ریال است که سبب اشتغال بیش از سه هزار نفر در سیستان و بلوچستان شده است.
وی افزود: معدن و کارخانه فرآوری مس چهل کوره، شرکت تولیدی انواع لوله های GRP زابل، شرکت تولیدی دکل های انتقال نیرو، سردخانه هفت هزار تنی هامون ثمر، شرکت تولیدی قوطی کنسرو، پایانه تخصصی محصولات کشاورزی و مواد غذایی میلک، کارخانه دانه بندی منیزیت نوک آباد، مجتمع معدنی و کارخانه آنتیموان سفید آبه، شرکت تولیدی پروفیل آلومینیوم از جمله طرح های کلیدی است که در این مدت در استان به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به طرح های مهم در حال اجرا در بخش صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: سایت بزرگ نمایشگاهی زاهدان، پایانه صادراتی عام زاهدان، شرکت فولاد مکران، شرکت صنایع آریا تایر هامون، شرکت تولیدی کاشی و سرامیک، شرکت تولیدی انواع لوله های گاز، شرکت تولیدی کاغذ ازمواد سنگی و چندین طرح دیگر از جمله طرح های مهم در دست اجراست که با بهره برداری از آنها شاهد توسعه صنعتی، معدنی و تجاری در استان و ایجاد اشتغال پایدار خواهیم بود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان در مجموع افزون بر هزار و 347 واحد صنعتی دارد که بیشتر آنها شامل صنایع کوچک و متوسط می شود.
این استان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
7316** 3213خبرنگار: عصمت جهانی**انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.