اخبار مرتبط

مرتضی فرجی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از امروز درارتفاعات نواحی مرکزی و از چهارشنبه تا اوایل هفته آینده علاوه بر این مناطق در جنوب استان شاهد رشد ابرهای جوششی همراه با رگبار و رعد و برق، باد شدید لحظه ای، برخی نقاط تگرگ و صاعقه در ساعات بعدازظهر و شب پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: با توجه به ماهیت توفان های تندری، سیلاب ناگهانی محتمل است بنابراین به هم استانی ها توصیه می شود تا از اسکان و تردد در مسیل رودخانه ها خودداری کنند.
وی تاکید کرد: همچنین توصیه می شوند شهروندان در زمان وقوع رعد و برق از استقرار در فضای باز نظیر زمین های زراعی، مناطق مرتفع، زیر تک درخت ها، کابل های برق وغیره خودداری کنند.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: حداقل دمای هوای استان در شبانه روز گذشته با 23 درجه سانتیگراد مربوط به زاهدان و خاش و حداکثر دمای با 44 درجه مربوط به شهرستان راسک و زرآباد در جنوب استان بوده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی 18 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و طوفان های شدید و گرد و غبار روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می شود.
این استان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
7316** 3213خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.