اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی در این مراسم گفت: در دین مبین اسلام هیچ سنگری به اندازه سنگر مرزبانی سفارش نشده است چرا که آرامش و آسایش جامعه در گرو مرزهای ایمن است.
امام جمعه زاهدان گفت: از دولت پاکستان انتظار نداریم در برخورد با اشرار و تروریست هایی که جوانان ایران اسلامی را به جرم مرزبانی از کشورشان به شهادت می رسانند از خود ضعف نشان دهد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته با تمام کشورهای همسایه خود روابط دوستانه داشته است.
آیت الله سلیمانی گفت: پاکستان در مجامع عمومی نوع نگاه بسیار برادرانه ای نسبت به ایران دارد که ما به آن افتخار می کنیم اما این تعداد شهید و جانباز در مرزهای 2 کشور برای ایران قابل پذیرش نیست.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: شهادت 9 مرزبان هزینه بالایی برای جامعه است چرا باید کشور همسایه آشیانه ای برای تروریستها باشد که مرزبانان ایرانی را فقط به جرم حفاظت از مرزهای کشورشان به شهادت برسانند.
به گزارش ایرنا 12 نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی متشکل از سه نیروی کادر و 9 سرباز وظیفه حدود ساعت 19 چهارشنبه شب هفته گذشته در منطقه مرزی چاهندو میرجاوه سیستان و بلوچستان به هنگام تعویض پست مورد حمله و کمین تروریست ها قرار گرفتند.
به گفته استاندار سیستان و بلوچستان در این اقدام تروریستی سه درجه دار و 6 سرباز وظیفه مرزبانی بر اثر تیراندازی تروریستها به شهادت رسیده، 2 سرباز وظیفه زخمی شده و یک سرباز وظیفه زخمی نیز توسط اشرار و تروریستها ربوده شده است.
3213**خبرنگار و انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.