اخبار مرتبط

در راس یک هیات بلند پایه سیاسی، نظامی، انتظامی و امنیتی؛

به گزارش خبرنگار ایرنا، در ملاقات 'محمد جواد ظریف' و 'محمد نواز شریف' سردار 'قاسم رضایی' فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، 'محمد حسین ذوالفقاری' معاون امنیتی وزارت کشور و 'علی اوسط هاشمی' استاندار سیستان و بلوچستان نیز به عنوان هیات همراه ظریف حضور داشتند.
دو طرف در این ملاقات ضمن گفت وگو در خصوص حادثه تروریستی اخیر در نزدیکی مرز ایران در پاکستان که منجر به شهادت 9 مرزبان، مجروح شدن دو نفر و به گروگان گرفتن یک نفر دیگر از آنها توسط تروریست ها شد، بر ضرورت جلوگیری از تکرار این گونه مسائل و مشکلات در مرزهای بین دو کشور تاکید کردند.
خبر مربوط به جزئیات بیشتر درخصوص این ملاقات متعاقبا منتشر خواهد شد.
قرار است ظریف و هیات همراه وی در ادامه سفر جاری و یک روزه خود به پاکستان با ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش این کشور نیز دیدار و گفت وگو کند.
بر اثر حمله چهارشنبه گذشته (ششم اردیبهشت) عوامل وابسته به گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل، جمعی از مرزبانان غیور کشورمان در نزدیکی مرز پاکستان به شهادت رسیدند.
پس از رخداد این حادثه تروریستی دکتر 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران در نامه ای خطاب به 'نواز شریف' نخست وزیر پاکستان، ضمن ابراز نگرانی عمیق و تاسف شدید از تکرار تعرضات تروریستی از خاک پاکستان به خاک جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرده است: انتظار می‌رود برای حفظ و ارتقاء روابط خوب و برادرانه دو کشور دستور فرمایید مسببین این اقدام تروریستی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به دست عدالت سپرده شوند.
همچنین در پی بروز این حادثه تروریستی، آصف دورانی سفیر پاکستان در تهران به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به سفیر پاکستان ابلاغ شد.
در جریان احضار سفیر پاکستان، همچنین به وی اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران قویا انتظار دارد طرف پاکستانی اقدامات جدی و اساسی برای بازداشت تروریست ها و مجازات آنان انجام دهد.
آساق*274**1723 - انتشاردهنده: محمدرضا منافی

اخبار مرتبط

در راس یک هیات بلند پایه سیاسی، نظامی، انتظامی و امنیتی؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.