اخبار مرتبط

رضا آزادمنش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با فعالیت موج ضعیف بارشی در سیستان و بلوچستان از فردا تا اواسط هفته آینده شرایط برای رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و تندباد موقتی به ویژه در نیمه شمالی استان مهیاست.
وی افزود: بارندگی پراکنده که از روز دوشنبه در نوار شرقی سیستان و بلوچستان آغاز شده است تا امروز ادامه دارد.
وی ادامه داد: در این مدت 9 میلی متر در اطراف نیکشهر، چهار میلی متر در قصرقند، سه دهم میلی متر در زاهدان و هشت دهم میلی متر در راسک مرکز شهرستان سرباز بارندگی گزارش شده است.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از امروز تا پایان هفته در نیمه شمالی استان دمای هوا بین سه تا پنج درجه افزایش می یابد.
آزادمنش افزود: در شبانه روز گذشته زاهدان با حداقل 14 درجه و راسک مرکز شهرستان سرباز و سراوان با 42 درجه بالای صفر گرمترین نقاط سیستان و بلوچستان بودند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی 18 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و طوفان های شدید و گرد و غبار روبروست که بعضا سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیشتر از 20 برابر حد استاندارد می شود.
این استان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
3042** 3213خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.