اخبار مرتبط

عزیزالله رندبلوچ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اقدامات آبخیزداری در نقاط مختلف شهرستان نیکشهر توانسته زمینه استحصال حجم قابل توجهی از نزولات آسمانی را فراهم کند که این امر علاوه بر ذخیره آبی باعث تقویت سفره‌ها، آبخوان‌ها و مخازن زیرزمینی می شود.
وی ادامه داد: تغذیه قنوات، چاه‌ها و از سویی کاهش نگرانی کیفیت آب‌های زیرزمینی نامناسب حاصل از افزایش غلظت املاح از جمله مزیت های این حجم آب است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نیکشهر بیان کرد: بیشتر سازه های آبخیرداری در حوزه این شهرستان شامل سازه های سنگ و ملاتی، پشته های خاکی و سازه های تراکمی و هلالی های آبگیر است که با هدف کنترل سیل و رسوب، کنترل و مدیریت رواناب ها، تغذیه سفره های زیر زمینی، احیاء طبیعت، حفظ تولید و اشتغال و کاهش خسارات سیل ساخته شده اند.
به گزارش ایرنا نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، از غرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.
شهرستان نیکشهر با 395 روستا، چهار بخش بنت، لاشار، آهوران و مرکزی براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1395 تعداد 141 هزار و 894 نفر جمعیت با 37 هزار و 207 خانوار در فاصله 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
9914**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.