اخبار مرتبط

عبدالباسط بلوچزهی یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی ها و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی سبب قطعی ارتباط تلفنی در دهستانهای چاهان، توتان مهمدان، مهبان و سایر نقاط روستایی شده است.
وی افزود: این 211 روستا در چهار بخش بنت، مرکزی، آهوران و لاشار قرار دارند.
رئیس شورای اسلامی نیکشهر تصریح کرد: شهرستان نیکشهر در مجموع 395 روستا و حدود 141 هزار نفر جمعیت دارد که همه آنها درگیر سیل، بارندگی و طغیان رودخانه ها هستند.
وی بیان کرد: پایه های پل رودخانه رشکی در محدوده شهر نیکشهر به دلیل سهل انگاری پیمانکار آسیب دیده و هم اینک تردد بر روی آن و همچنین پل رودخانه گُنگ ممنوع و سبب سرگردانی صدها مسافر و خودرو شده است.
وی بیان کرد: بارندگی 86 میلیمتری در روستای هیچان و بارش های پراکنده در تمام نقاط شهری و روستایی خسارت های زیادی را به واحدهای مسکونی، زیرساخت ها و به ویژه راهها وارد کرده و نیاز است خسارت های آنها بررسی شود.
رئیس شورای اسلامی شهرستان نیکشهر از گرفتار شدن سه نفر در محاصره سیلاب محدوده روستای رخشان و کورینگ دهستان چاهان خبر داد و افزود: ستاد مدیریت بحران برای نجات جان این سه نفر تلاش و کوشش نماید.
بلوچزهی با اشاره به آبگرفتگی معابر و خانه های مردم نقاط شهری و روستایی خاطرنشان کرد: از مسئولان انتظار است فکری به حال مشکلات و گرفتاری مردم کنند.
وی به تعطیلی مدارس در سطح شهرستان نیکشهر اشاره کرد و افزود: بیشتر مدارس فاقد استحکام و فرسوده هستند و اگر تعطیل نشوند شاهد خسارت های جانی به دانش آموزان خواهیم بود.
وی با بیان اینکه بارندگی ها و طغیان رودخانه ها سبب مسدود شدن مسیر نیکشهر- بنت، چاهان- زرآباد ونیکشهر، نیکشهر- داروکان، هیچان- گوچینک و مناطق گرگان، گو، مکی و هنزم زیردان شده است، خاطرنشان کرد: همه این مسیرها فاقد پل هستند و تا فروکش کردن آب هیچ راه دسترسی برای امدادرسانی به آنها وجود ندارد.
وی گفت: به دلیل ریزش کوه مسیر ترانزیتی نیکشهر به ایرانشهر و چابهار بسته شده است و نیروهای راهداری برای بازگشایی مسیرها در حال تلاش هستند.
وی از قطعی تلفن در بیش از 80 روستای نیکشهر خبر داد و افزود: نبود تلفن و مسدود بودن راهها نگرانی ها را برای هرگونه احتمال خسارت جانی و مالی بیشتر کرده و امداد هوایی نیز وجود ندارد تا به مناطق کوهستانی و روستایی سرکشی کند.
به گزارش ایرنا، نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، از شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، ازغرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است.
شهرستان نیکشهر با 395 روستا، چهار بخش بنت، لاشار، چانف به مرکزیت آهوران و مرکزی بر اساس سرشماری نفوس و مسکن آبان ماه سال 1395، 141 هزار و 894 نفر جمعیت دارد و در فاصله 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
3043 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.