اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محسن حیدری روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی هواشناسی و مدل های عددی؛ فعالیت سامانه بارشی از امروز در سیستان و بلوچستان تقویت شده و از صبح یکشنبه تا صبح دوشنبه به اوج خود می رسد.
وی با اشاره به وقوع بارش رگبار سنگین باران در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان به خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه های محلی اشاره کرد و گفت: توصیه می شود هم استانی ها از ترددهای غیر ضروری در زمان فعالیت سامانه بارشی خودداری کنند و در این مدت در مسیر رودها قرار نگیرند.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین از مردم خواست اطلاعات هواشناسی را از مبادی رسمی پیگیری کنند چراکه گاهی مشاهده می شود اطلاعات نادرست و ناقصی در فضای مجازی دست به دست می شود.
وی تصریح کرد: توصیه می شود مردم سیستان و بلوچستان اطلاعات دقیق مربوط به آخرین وضعیت سامانه بارشی استان را از طریق سایت اداره کل هواشناسی یا رسانه های رسمی کشور دنبال کنند.
حیدری ادامه داد: در روزهای اخیر از 35 نقطه سیستان و بلوچستان گزارش بارندگی شده که بیشینه بارش ها با میزان 20 میلیمترمربوط به ایستگاه خودکار هواشناسی شهر سوران در جنوب شرق استان بوده است.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تا این موقع از سال زراعی نسبت به شرایط نرمال 19 میلیمتر کسری بارش داشته است، گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون 79.6 میلیمتر باران در استان باریده که معادل 70 درصد بارندگی های سالانه منطقه است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: انتظار می رود با فعالیت سامانه بارشی جدید، بخش قابل توجهی از کسری بارندگی های استان تأمین شود و به شرایط نرمال و بیش از نرمال برسیم.
9908**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.