اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا دکتر سید محمد هاشمی شهری روز پنجشنبه در نشست مشترک اعضای شورای اداری، علما و نخبگان خاش با حضور استاندار سیستان و بلوچستان افزود: 27 پزشک در شهرستان خاش فعالیت دارند که برای خدمات دهی هر فرد متخصص 300 تا 400 میلیون تومان اعتبار باید هزینه شود و این رقم برای برخی بخش ها تا یک میلیارد تومان است.
وی افزود: 14 اتاق زایمانی در خاش به حل بخشی از مشکلات کمک کرده، اما باید با مدیریت درست منابع بتوانیم از امکانات و ظرفیت های موجود به خوبی بهره برداری کنیم.
دکتر هاشمی علت بروز سوانح متعدد جاده ای در استان سیستان و بلوچستان بویژه شهرستان خاش را عدم دقت در رانندگی عنوان کرد و ادامه داد: در این استان به واسطه قاچاق سوخت و انسان شاهد رشد 20 درصدی سوانح و خسارتهای ناشی از رانندگی بوده ایم و 94 درصد مرگ در صحنه گزارش شده است.
وی عدالت آموزشی را از اولویت های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برشمرد و افزود: اگر نیروهای متخصص و تحصیلکرده و نخبگان علمی هر شهرستان بتوانند پس از اخذ مدرک برای خدمت در منطقه خودشان حضور یابند، بسیاری از کمبودها رفع می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: در سطح بندی خدمات و گسترش شبکه های سلامت شهری و روستایی با وجود وسعت منطقه و پراکندگی جمعیت توانسته ایم موثر عمل کنیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: خاش بالاترین و با کیفیت ترین مراتع استان را دارد که در همین راستا بمنظور اجرای طرحهای آبخیزداری این منطقه و با هدف غنی سازی مراتع توانستیم 270 میلیارد ریال اعتبار اختصاص دهیم.
عبدالباسط پاکزاد افزود: خاش با داشتن پتانسیل و ظرفیت های بالا همچنان نیازمند توجه بوده که در دستور کار قرار دادن و مطالعه و اجرای طرحهای مختلف مانند سد سرزردان ایرندگان و هلالی های آبگیر و غیره از اولویت های ما به شمار می رود.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه 77 درصد از روستائیان خاش از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند و 63 درصد از روستاها دارای شبکه آبرسانی هستند، گفت: 2 پروژه شاخص مجتمع 33 روستایی چاه احمد و 48 روستائی دشت آبخوان را در دستور کار داریم که با اجرای آنها 9 درصد به آمار بهره مندی مردم روستاها از نعمت آب آشامیدنی افزوده می شود.
عبدالاحد ریگی اظهار داشت: مجتمع جدید 83 روستایی حاشیه شهر خاش و حفر 15 حلقه چاه تامین آب شرب جدید نیز بزودی شروع می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز گفت: راه اسکل آباد- گوهرکوه به بزمان به طول 91 کیلومتر بوده که 54 کیلومتر آن کار شده ولی به واسطه کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و کمبود اعتبارات نتوانسته ایم آن را به تکمیل و بهره برداری کنیم.
مسعود مالکی افزود: راه مرزی روتک هم 120 کیلومتر طول دارد که در تلاشیم با حمایت های استانداری این پروژه را اجرا کنیم.
وی مطالعه راه های فرعی خاش به سراوان، خاش به میرجاوه، خاش به پسکوه و 2 بانده کردن محور خاش به زاهدان در دستور کار قرار دارد.
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: هیات دولت 300 میلیارد تومان برای جاده خاش به زاهدان و ایرانشهر اختصاص داده که پیگیر هستیم این اعتبارات جذب و پروژه را اجرا و تکمیل کنیم.
امام جمعه شهرستان خاش نیز گفت: دولتمردان با نگاه خدمت رسانی توانسته اند به مردم خیر برسانند.
حجت الاسلام غلام رضا دهقان با انتقاد از گرانی ها و تاکید بر اهمیت بازرسی و نظارتهای گسترده بر عملکرد بازار افزود: توجه به شعار رونق تولید سبب کاهش وابستگی کشور به بیگانگان می شود.
مولوی محمدعلی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش هم با محکوم کردن اقدام اخیر آمریکا در خصوص تروریستی خواندن سپاه گفت: خدمات سپاه عزیز و دولت ما به مردم کشور و مردم دنیا به خوبی می درخشد و باید تاکید کنم که به برکت خون مطهر شهیدان ما و همت رزمندگان اسلام و حضور موثر بسیجیان دلاور و سپاهیان ارزشمند به عظمت و اقتدار کشور افزوده شده است.
وی تصریح کرد: مردم شیعه و سنی و فارس و بلوچ و اقوام و مذاهب مختلف از خدمات عادلانه برخوردارند که آزادی دینی و مذهبی و وجود مساجد و حوزه های علمیه و نماز خواندن و عبادت مردم اهل سنت از نعمت های الهی و نظام حکایت دارد.
فرماندار خاش با برشمردن ظرفیت های مختلف شهرستان بیان کرد: شرکت کشت و صنعت گوهرکوه با برخورداری از پتانسیل های بالا باید بتواند نیازهای مردم منطقه را تامین کند.
حمیدالدین یوسفی اظهار داشت: خاش در بخش های گردشگری، کشاورزی، دامپروری، صنعت و معدن و خدمات و غیره می تواند اهداف عالی شعار رونق تولید را محقق سازد.
یوسفی ادامه داد: تدوین سند توسعه شهرستان سبب حل بخش بزرگی از مشکلات مردم می شود.
علی کرد نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه نمایندگان مردم با نقش نظارتی مباحث مختلف و کمبود و نارسایی ها را پیگیری می کنند گفت: وجود تعامل و همفکری در دولت و مجلس و تلاش دلسوزان نظام اسلامی و وقت گذاشتن برای مردم و نیت خیر و ارزشمند مسئولان سبب شده تا خدمات شایسته ای به مردم ارائه شود.
وی با تاکید بر اینکه پروژه راه دسترسی به مرز به بیش از 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اهمیت اجرای راه گوهرکوه به بزمان، راه مرزی روتک، راه ایرندگان به سرخگزی و مهرستان را با هدف رونق بخشیدن به تولید و اشتغال و تعاملات فرهنگی و اجتماعی و رشد اقتصادی مورد تاکید قرار داد.
عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس اجرای پروژه گازرسانی به خاش و شروع بخشی از پروژه باند دوم راه خاش به زاهدان را از برنامه های مهم دولت عنوان کرد.
کرد ضرورت رفع مشکلات موتور پمپ ها و کنترل و پایش بازار و رفع معضلات تامین و توزیع گاز مایع، ایجاد اورژانس پشتکوه، 100 تخت خواب بیمارستان خاش و غیره را مورد تاکید قرار داد.
عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش نیز اهمیت اختصاص اعتبارات عادلانه برای اجرای برنامه های توسعه ای و تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، گازرسانی به منازل مردم، احداث بیمارستان جدید و اختصاص تخت های دیگر برای بیمارستان خاش، راه و بازارچه مرزی و ارتقا دهستان پشتکوه به بخش و نوک آباد به شهرستان، استقرار ادارات در ایرندگان، دو بانده کردن محور خاش به زاهدان و گوهرکوه، دیگ اشکن به بزمان و غیره را خواستار شد.
زکریا یارمحمدی نماینده جوانان و مهین شیرزایی نماینده بانوان و شماری از مدیران کل هم به بیان دیدگاههای خود پرداختند.
مشارکت دادن جوانان و بانوان در حوزه های مختلف، توانمندسازی و فراهم کردن زمینه برای کارآفرینی و اشتغال ورزش، تفریح و گردش بانوان و جوانان و ارتقاء شاخص های خدمات اجتماعی، استفاده از توان بانوان و جوانان در حوزه های مدیریتی، برنامه ریزی برای تقویت بنیان خانواده با توجه به ظرفیت های جامعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
7310 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.