اخبار مرتبط

دکتر سید مهدی طباطبایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح نظارت بهداشتی نوروزی از 20 اسفند همزمان با سراسر کشور در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز و تا 20 فروردین ادامه دارد.
وی ادامه داد: این طرح با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، مسافران نوروزی، پیشگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی های بیماری های منتقله از آب و غذا به اجرا درآمده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: کارشناسان بهداشت محیط در تمام شهرهای زیر مجموعه این دانشگاه تاکنون از پنج هزار و 971 مرکز تهیه و تولید مواد غذایی بازدید کردند.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت از 923 مکان عرضه مواد غذایی عمومی مانند رستوران ها و کترینگ، بستنی فروشی، چایخانه و غیره بازدید شد.
طباطبایی اظهار داشت: 45 واحد عرضه مواد غذایی که موارد بهداشتی را رعایت نکرده بودند به مقامات قضایی معرفی و 17 مکان عرضه مواد غذایی نیز پلمپ شد.
وی خاطر نشان کرد: سامانه گویای 190 به طور شبانه روزی آماده رسیدگی به شکایات بهداشتی هموطنان است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی 2 کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
7316**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.