اخبار مرتبط

علیرضا جلالزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورود مسافر نوروزی به سیستان و بلوچستان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود 20 درصد افزایش داشت.
وی افزود: وجود اقلیم متفاوت روستایی، آداب و رسوم، منازل خشتی، گلی و کپرهای زیبا با محیطی طبیعی بکر و دیدنی، صنایع دستی، آداب و رسوم خاص فرهنگی، آثار تاریخی، غذا و طبیعت متفاوت با سایر نقاط کشور در کنار مهمان نوازی و خونگرمی مردم سیستان و بلوچستان سبب شده که امسال تعداد زیادی مسافر و گردشگر به این استان سفر کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ارائه نوروز کارت به مسافران نوروزی، برپایی نوروزگاه و بازارچه های صنایع دستی را از مهمترین اقدامات این نهاد برای فراهم کردن سفری لذت بخش و با کمترین هزینه به استان ذکر کرد.
وی گفت: مسافران نوروزی می توانند در 18 هتل و بیش از 300 واحد بوم گردی سیستان و بلوچستان و همچنین مکان های اسکان آموزش و پرورش اقامت داشته باشند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 20 شهرستان زاهدان، زابل، هیرمند، زهک، هامون، نیمروز، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، بمپور، مهرستان، ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار و داشتن صدها اثر تاریخی، فرهنگی و مکان های تفریحی و دیدنی، سواحل زیبا، بازارهای متعدد با کالاهای داخلی و خارجی و منطقه آزاد تجاری از استان های گردشگر پذیر کشور است.
رازهای سربه مهر آثار باستانی و تاریخی بیش از 6 هزار ساله، قله های مرتفع با دامنه های سرسبز، باغ های میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری، روستاهای گردشگری، سواحل دلنشین، بازارهای سنتی و لوکس و کوههای مینیاتوری گوشه ای از زیباییهای استان سیستان و بلوچستان برای سفرهای نوروزی است.
سفر به سیستان و بلوچستان از راه های هوایی، دریایی و سه مسیر زمینی خراسان - زابل - زاهدان، کرمان - زاهدان، کرمان - ایرانشهر و جاسک - کنارک - چابهار امکان پذیر است.
سیستان و بلوچستان با گستره 187 هزار کیلومترمربع و 2 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت، پهناورترین استان کشور به شمار می رود.
7316**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.