محمدامیر براهویی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت کنندگان در این جشنواره در پنج بخش بازی های بومی و محلی، جشنواره غذا، پخت نان، نمایشگاه صنایع دستی، نقش حنا و سوزن دوزی به رقابت پرداختند.
وی هدف از برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی «دا» را آشنایی با آئین ها، سنت ها و فرهنگ غنی مردم شهرستان کنارک عنوان کرد.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: ویژه برنامه های فرهنگی ورزشی با توجه به وسعت و ساکن بودن نیمی از جمعیت این استان در روستاها هر ساله برگزار می شود که تاکنون با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم رو به رو شده است.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از استانهای سرآمد در رشته بازی های بومی و محلی است اظهار داشت: برگزاری رقابت های مختلف ورزشی در روستاها ضمن ایجاد شور و نشاط سبب افزایش مشارکت بانوان استان در این عرصه مهم و تاثیر گذار می شود.
براهویی بیان کرد: با توجه به تنوع فرهنگی تاکنون 130 بازی بومی و محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده به طوریکه تنوع این رشته ها زمینه جذب بیش از 6 هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.
به گزارش ایرنا هم اینک 46 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.
7316**3213
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.