رسول راشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ویژه دانش آموزان پایه هشتم بود که با هدف افزایش سطح ایمنی، کاهش خطر پذیری مدارس و ترویج ظرفیت های خودامدادی درمیان دانش آموزان اجرایی شد.
وی افزود: در این طرح دانش آموزان پناه گیری، خروج اضطراری، اسکان موقت، کمک‌های اولیه، اطفای حریق و چگونگی حفظ خونسردی در زمان بروز حوادث را آموزش دیدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ارائه آموزش و مهارت های لازم به ویژه درهنگام حوادث و سوانح غیرمترقبه به دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه نقش مهمی در امنیت و سلامت آنان دارد.
راشکی با اشاره به اقدامات حوزه جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری سه دوره آموزش کارآفرینی بومینو در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و تربیت مربی، برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه اعضای جدیدالورد سازمان جوانان در شهرستان های سراوان و ایرانشهر، اجرای بیستمین مانور سراسری ایمنی در برابر زلزله در 6 هزار و600 مدرسه سراسر استان و برگزاری مانور آمادگی در برابر زلزله در هفت خوابگاه دانشجویی دانشگاه های استان از مهمترین اقدامات جوانان عضو این جمعیت در سالجاری بود.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (11.5 درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از 50 درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.
7316 **6081
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.