اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مرتضی بانک روز سه شنبه در همایش بین المللی توسعه چابهار با اشاره به قابلیت های اقتصادی و تجاری چابهار اظهار داشت: مزیت‌های مستثنی بودن از قوانین گمرک، مالیات، کار و ویزا ظرفیت این حرکت جهانی را برای منطقه آزاد چابهار فراهم کرده است.
وی افزود: بندر چابهار با ظرفیت هشت و نیم میلیون تن و عدم محدودیت در پذیرش کشتی های اقیانوس پیما این بندر را وارد دور جدیدی از ترانزیت و صادرات کالا کرده است.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به فرآیند سرمایه گذاری خارجی در چابهار اشاره کرد و افزود: بهترین مشوق ها، تخفیف ها و معافیت ها برای تسهیل سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.
وی گفت: چابهار مرکز اصلی کریدور بین ‌المللی حمل و نقل است و بهترین، نزدیکترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند، آسیای میانه و افغانستان به همدیگر است
بانک ادامه داد: مدیران مناطق آزاد با تسهیل فرآیندها و تکمیل زیرساخت های نهادی و فیزیکی لازم ، رفع موانع حضور سرمایه ‌گذاران، تسهیل و گسترش تجارت و کسب و کار، در تحقق اهداف توسعه اقتصادی کشور، این منطقـه را به کانون مهم سرمایه گذاری در ابعاد مختلف اقتصاد دریا محور و هاب لجستیک و ترانزیت منطقـه ای تبدیل کنند.
وی تصریح کرد: از حضور و مشارکت همه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از همه کشورهای منطقـه و دیگر کشورها استقبال کرده و به همه شما اطمینان مـی دهم که همه فعالیت ها و سرمایه گذاری ها از حمایت کامل دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برخوردار خواهد بود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: منطقه آزاد چابهار با مزیت های متعدد در ابعاد مختلف زیرساخت‌های نهادی (مشوق ها و معافیت های مالیاتی و گمرکی ) و زیرساخت‌های فیزیکی در حال توسعه بویژه بندر راهبردی چابهار و خط آهن چابهار - زاهدان، فرودگاه بین المللی در دست برنامه ریزی، موقعیت جغرافیایی و نزدیکترین راه دسترسی افغانستان و دیگر کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه به آبهای آزاد، می‌تواند نقش پیشران اصلی را در این اتحاد اقتصادی ایفا کند.
3043**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.