حسن مصفا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره بازآموزی به منظور توان افزایی و تقویت مهارت های امدادی و ارتقای آمادگی بیشتر نیروهای این جمعیت در امداد رسانی به مسافران نوروزی برگزار شد.
وی ادامه داد: در این دوره بازآموزی 420 نفر از نیروهای مرد و 48 نفر نیروی امدادگر زن سیستان و بلوچستان شرکت داشتند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از اختصاص سه دستگاه خودروی امداد و نجات به استان خبر داد و افزود: ارزش هر یک از این خودروها یک میلیارد و 200میلیون تومان است که با تجهیزات کامل برای ایام نوروز در سه محور پر تردد ایرانشهر، خاش و زهک مستقر خواهند شد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (11.5 درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استانهایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضا تا بیش از 50 درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.
7316**3213
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.