اخبار مرتبط

رضا پنجابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون در زاهدان 471 کیلومتر شبکه گازرسانی و در ایرانشهر 365 کیلومتر شبکه اجرا شده است.
وی گفت: 12 هزارو 100 خانوار نیز در ایرانشهر از نعمت گاز برخوردار شده اند.
سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان افزود: هم اینک عملیات اجرایی گاز رسانی در مرکز استان و محور شمالی سیستان و بلوچستان (خط انتقال زاهدان به زابل) در حال انجام است.
وی بیان کرد: همزمان با گاز رسانی به شهر زابل تا تکمیل خط انتقال گاز، فعلا گاز سی ان جی با انتقال بوسیله تانکر و تعبیه منبع راه اندازی شده (به عنوان دومین طرح در کشور به بهره برداری رسیده) و روند اشتراک پذیری در این شهر در حال انجام است.
پنجابی ادامه داد: در محور شرق استان مراحل طراحی خط انتقال خاش -میرجاوه به اتمام رسیده و عملیات اجرایی آن از ابتدای سال 98 آغاز خواهد شد که در بخش شبکه گاز رسانی داخل شهر نیز در حدود 85 کیلومتر شبکه گذاری انجام و بقیه شبکه مورد نیاز شهر نیز پس از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال گاز پیمان سپاری خواهد شد.
وی گفت: در بخش جنوبی نیز شهر ایرانشهر به طور کامل اجرایی و گازدار شده و اجرای طرح در بقیه شهرهای جنوبی نیز منوط به اجرای خط انتقال ایرانشهر - چابهار بوده که این خط در حال انجام است.
سرپرست شرکت گاز استان اظهار داشت: در بخش غربی نیز گازرسانی به شهرهای بزمان، دلگان، بمپور و محمدان در حال انجام است.
وی افزود: گازرسانی مطابق برنامه زمانبندی انجام شده و با تعاملات صورت گرفته در سطح شهر زاهدان حداکثر ظرف مدت یک سال و نیم به اتمام خواهد رسید.
پنجابی بیان کرد: برای خانواده هایی که توان تامین هزینه لوله کشی و خرید اشتراک را ندارند تخصیص وام پنج میلیون تومانی برای لوله کشی داخل منازل در نظر گرفته شده است.
وی گفت: در بخش تعرفه های مرتبط با حق انشعاب نیز مطابق تعرفه شرکت ملی گاز ایران و براساس زیربنای منزل محاسبه شده و قابل پرداخت است که در این مورد نیز برخی معافیت ها شامل خانواده های شهدا، جانبازان، کمیته امداد و بهزیستی می شود.
سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سئوال که برخی مردم ایرانشهر از قطع سهمیه نفت قبل از واگذاری اشتراک گاز گلایه مند هستند، گفت: با توجه به پوشش 98 درصد شبکه گازرسانی در سطح شهر ایرانشهر و ظرفیت های ایجاد شده برای اشتراک پذیری مشکلی در بخش نصب علمک و در صورت نیاز توسعه شبکه نبوده و همشهریان محترم می توانند با مراجعه به ناحیه گاز ایرانشهر موضوع را پیگیری کنند.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با گستره 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 11.5درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت آخرین استان فاقد شبکه گاز کشور به شمار می رود که دولت یازدهم و دوازدهم عزم خود را جزم کرده تا مردم این استان دور افتاده را از نعمت گاز شهری برخوردار کند و رنج سال ها حمل سیلندرهای گاز مایع را از آنان بزداید.
این طرح، اهداف چندگانه ای را دنبال می کند که از جمله آنها می توان به گازرسانی به نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی، واحدهای صنعتی و ساخت خطوط فرعی و شبکه های شهری برای مصارف خانگی، تجاری و صنعتی اشاره کرد.
پس از اجرای طرح انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و گازرسانی شهری در این شهر عملیات اجرای لوله گذاری و انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان انجام شد و هم اینک شهر زاهدان در حال گازرسانی است.
9923 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.