اخبار مرتبط

محسن حیدری در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مجموعه اداری هواشناسی مهرستان با زیربنای480 متر مربع و اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان در زمینی به مساحت 11 هزار و 400 متر مربع ساخته شده است.
وی ادامه داد: ساختمان اداری هواشناسی مهرستان طوری طراحی و ساخته شده که قابلیت راه اندازی ایستگاه جو بالا، مرکز تحقیقات کشاورزی و پایش گرد و غبار را نیز به صورت بالفعل دارد.
مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حدود یک سال است که ایستگاه مهرستان به صورت آزمایشی در قالب ایستگاه سینوپتیک هواشناسی فعالیت می کند که در این مدت بخش های پنهان اقلیم این منطقه آشکار شده است.
وی افزود:در تابستان امسال مهرستان یازدهمین شهر پر گرد و غبار کشور شد.
حیدری بر ضرورت تأسیس ایستگاه پایش گرد و غبار در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به تکرار زیاد پدیده های خاکدار در این منطقه، نیاز مبرم به ایستگاه پایش گرد و غبار در آن احساس می شود.
وی به کمبود شدید نیروی انسانی در مجموعه اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان و ادارات شهرستانها اشاره کرد و افزود: هم اینک 70 درصد پست های سازمانی تمام مجموعه های هواشناسی استان خالی است و سیستم با 30 درصد نیروها و فشار کاری گسترده، 100 درصد وظایف را انجام می دهد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کمبود نیروی انسانی در هواشناسی استان تا سال 1400 به بحرانی ترین شرایط ممکن خواهد رسید چراکه در این سال حداقل هفت نیروی ما شامل چند رئیس اداره و معاون بازنشست می شوند.
وی افزود: در چند سال اخیر نیز حداقل پنج پست سازمانی ما به دلیل بازنشستگی همکاران بلاتصدی شده که جایگزینی برای آن ها جذب نکرده ایم.
9908**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.