اخبار مرتبط

بهروز آقایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تجهیزات شامل ورق و بوم جاذب، انواع بوم مهار (ساحلی و رودخانه ای)، انواع اسکیمر (دیسکی، برسی و چاهکی)، انواع پاورپک (2/5 کیلو وات، 25 کیلو وات و 42 کیلو وات)، ژنراتور برق، مه پاش، دمنده، پمپ غلیظ کش، تانک شناور و دستگاه شستشوی تجهیزات است.
وی بیان کرد: تجهیز بنادر به امکانات پیشرفته پاکسازی و مقابله با آلودگی نفتی در دریا یکی از اهداف سازمان بنادر ودریانوردی است.
وی افزود: این اقدام در راستای ارتقاء سطح ایمنی و حفظ محیط زیست دریایی انجام می شود.
وی با بیان اینکه در مانورهای مقابله با آلودگی نفتی دریا می توان آمادگی پرسنل مرتبط با فعالیت های مقابله با آلودگی نفتی در هنگام مواجهه با سوانح بزرگ، برنامه ریزی و کنترل عملیات را ارزیابی کرد، افزود: اقدامات تیم پیشگیری و مقابله با آلودگی دریایی در حفظ محیط زیست دریایی و جلوگیری از انتشار آلاینده های ناشی از کشتی ها به دریا و اهتمام این تیم در برگزاری مانورهای مقابله با آلودگی های دریایی در بندر چابهار رضایت بخش است.
وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان با آماده سازی تیم مقابله با آلودگی به همراه تجهیزات روز دنیا بصورت 24 ساعته آماده مقابله با هر گونه آلودگی در سریعترین زمان ممکن است.
مدیرکل بنادر و دریانودردی سیستان و بلوچستان افزود: به منظور پیشگیری و مقابله با آلودگی تلفن 1550 بدون پیش شماره و از طریق کلیه خطوط اپراتورهای تلفن همراه به صورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی به هموطنان است.
آقایی همچنین به رشد تخلیه و بارگیری بندرشهید بهشتی در چابهار اشاره و خاطرنشان کرد: برای نخستین بار نگله های سنگین واحدهای پتروشیمی توسط تجهیزات ساحلی مستقر در بندر شهید بهشتی از یک فروند شناور بارج تخلیه شد.
وی تصریح کرد: بندر شهید بهشتی چابهار با تجهیزات روز دنیا قابلیت بارگیری و تخلیه هر نوع کشتی و کالا را دارد و این محموله های فوق سنگین با وزن بیش از 250 تن با استفاده از تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در هشت ساعت انجام شد.
وی گفت: رشد و توسعه پایدار بر پایه اقتصاد دریا محور از اولویت های وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی است و رقابت پذیری کالاهای ترانزیتی و توسعه اقتصادی و تجاری کشورهای همسایه از طریق بهره گیری از قابلیت های ساختاری و مزیت های جغرافیایی بندر چابهار، به عنوان یکی از بزرگترین بنادر اقیانوسی منطقه در رونق اقتصاد دریا محور منطقه تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: افتتاح و بهره برداری فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی در شرایط کنونی اولویت اصلی جذب سرمایه گذار، ایجاد ترافیک بار و راه اندازی خطوط مختلف کشتیرانی است.
3043 **6081
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.