اخبار مرتبط

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این مرحله تا پایان هفته با حضور هزار و 600 نفر در حال برگزاریست.
حجت الاسلام مهدی پودینه افزود: رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت تقلیدی، حفظ کل، حفظ جزء 30، اذان و نقاشی برای این دوره از رقابت ها پیش بینی شده است.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام و نیز کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان عنوان کرد.
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان ادامه داد: مرحله استانی این دوره از جشنواره، 25 بهمن در مسجد حضرت جواد الائمه(ع) زاهدان برگزار می شود.
پودینه گفت: نفرات برتر این دوره به مرحله کشوری که اردیبهشت ماه سال آینده در مشهد مقدس برگزار می شود اعزام می شوند.
وی از برگزاری 75 ویژه برنامه فرهنگی، مذهبی و ورزشی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان خبر داد و افزود: تجلیل از هنرمندان، اجرای سرود 2 هزار نفری، برپایی رقابت های مختلف ورزشی، محافل انس با قرآن، برپایی نمایشگاه دستاوردهای صنایع دستی و برگزاری نمایشگاه کتاب از مهمترین برنامه دهه فجر امسال است.
وی بیان کرد: همچنین توزیع اقلام کاروان تجهیزات به ارزش 250 میلیون تومان در کانون های مساجد، راه اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد، دیدار با خانواده شهدا، برپایی نشست های پرسش و پاسخ و تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب از دیگر برنامه های پیش بینی شده این ایام در استان است.
به گزارش ایرنا هزار و 310 کانون فرهنگی و هنری مساجد در سیستان و بلوچستان فعال است که 75 باب خانه نور، 24 کانون تخصصی، 114 باب کتابخانه مخزن دار با 329هزار و 557 جلد و 470 کتابخانه قفسه دار با افزون بر 195 هزار جلد کتاب از جمله ظرفیت های کانون های مساجد این استان محسوب می شوند.
7316**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.