اخبار مرتبط

احمدعلی موهبتی در دهمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان در بندر چابهار اظهار داشت: باید مکان هایی در اطراف شهر چابهار برای پسکرانه بندر و موضوعات لجستیک و ارزش افزوده کالا در نظر گرفته شود.
وی بیان کرد: بندر به مثابه هویت، عامل توسعه و محرک چابهار و منطقه است و اثرگذاری زیادی در توسعه تجارت و ترانزیت در آینده دارد.
استاندار سیستان و بلوچستان سرعت بخشیدن در تصمیم گیری برای نحوه اتصال راه آهن به بندر شهیدبهشتی، ساخت بزرگراه با لحاظ آینده نگری در این حوزه و نیز انجام مطالعات تدقیق طرح ICZM این استان را مورد تاکید قرار داد.
وی تصریح کرد: تمامی دستگاههای شهرستانی و استانی موظف به همکاری با مشاوران طرح ICZM استانی هستند و می بایست در کوتاهترین زمان ممکن و در پاسخگویی به استعلامات اقدام کنند تا در زمان مناسب بتوان از نتایج این طرح مهم در تصمیم گیری های مدیریتی بهره گرفت.
موهبتی بیان کرد: به منظور بررسی و ابهام زدایی تمامی طرح ها و مطالعات مورد بررسی در نشست ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان می بایست 2 هفته پیش از تشکیل جلسه توسط مشاور طرح به ارگان ها و سازمان های مربوطه ارسال شود.
رئیس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان وبلوچستان در خصوص برگزاری همایش روز چابهار در هفتم اسفند ماه سالجاری اشاره کرد و افزود: این مراسم باشکوه با حضور میهمانانی از 35 کشور برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، مهمترین مصوبات دهمین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل سیستان و بلوچستان تصویب تبدیل بندر زرآباد به شهرستان زرآباد از طریق ساخت بندر چند منظوره تجاری- صیادی، ضرورت ساخت بندر تجاری کنارک از طریق تشریک مساعی تمامی ارگان ها و بهره گیری از زیرساخت های موجود دولت در آن شهر و انتقال اسکله نصب سریع بندر شهید بهشتی به بندر کنارک و انجام تشریفات واگذاری اسکله مسافری کنارک به سرمایه گذار بخش خصوصی، تسریع در انجام مطالعات و ساخت آزاد راه ساحلی از درب شرقی بندر شهید بهشتی تا کیلومتر 19 (پلیس راه چابهار) بود.
3043**3213
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.